Anasayfa / Alışveriş / Instagram, yeni arayüz değişikliğini test ediyor!

Instagram, yeni arayüz değişikliğini test ediyor!

Toplumsal medya platformu Instagram, kullanıcılarına daha uygun bir tecrübe sunmak için yeni bir arayüz deniyor. Platform, yaptığı yeniliklerle kullanıcılarına büsbütün yeni bir görünüm sağlayacak. Yeni arayüz, birebir vakitte kullanıcıların daha rahat bir kullanım tecrübesi sunmasına da yardımcı olacak.

Instagram, son olarak kullanıcılarının beklediği eski kronolojik sıralama özelliğini favoriler seçeneğiyle yine sunmuştu. Pekala Instagram’ın şimdi test evresinde olan yeni arayüzü nasıl olacak? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Instagram, öyküler çubuğunu kaldıracak

Toplumsal medya platformu Instagram, arayüz değişikliğini test ediyor. Toplumsal medya platformları ile ilgili sık sık sızıntı haberi yapan Alessandro Paluzzi, yeni arayüzü Twitter hesabından paylaştı. Instagram, öyküler çubuğunu kaldıracak, akışı ise tek bir pencere içerisinde gönderileri, kıssaları ve reels görüntülerini gösterecek. Kullanıcılar, Öykülere kısmına ekranın alt kısmından sola kaydırarak ulaşacak. Görüntüler için ise yeni bir ilerleme çubuğu bulunacak.

Instagram’ın rakibi TikTok’ta bulunan bu arayüz, iki toplumsal medya platformunda da yer alan kullanıcılar için epey rahat olacaktır. Platformun test kademesinde olan arayüzünün tam olarak kullanıma sunulması halinde eskiye oranla daha fazla etkileşim sağlaması da bekleniyor. Zira TikTok’un daha çok tercih edilme nedenlerinden biri de gönderiler ortasında rahat geçiş imkanı olması.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Instagram’ın test etabında olan yeni arayüzü nasıl? Niyetlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: