Anasayfa / Alışveriş / Instagram, Twitch’e rakip olacak bir özellik getiriyor!

Instagram, Twitch’e rakip olacak bir özellik getiriyor!

Instagram, son birkaç aydır bilhassa TikTok ile olan rekabetini artırmak için türlü yenilikler getiriyor. Geçtiğimiz günlerde Mark Zuckerberg, Reels görüntüleri için içerik üreticilere belirli bir izlenme karşılığında ödeme yapacağını açıkladı ve kimi kullanıcılar tarafından da doğrulanmıştı. Reels görüntüleri için yapacağı ödemelerin akabinde Instagram, artık bir öbür özellik ile karşımızda.

Bilakis mühendis Alessandro Paluzzi, kendi Twitter hesabında Instagram’ın iOS kullanıcılarına getirmeyi düşündüğü kimi işlevler hakkında birkaç güncelleme bilgisi paylaştı. Bu özelliklerden biri ise canlı yayınlara moderatör eklemek olacak. İşte ayrıntılar…

Instagram canlı yayın moderatörleri getirecek

Bahsettiğimiz canlı yayın moderatör sistemi, birçoğunuzun bildiği üzere Twitch üzere canlı yayın platformlarında mevcut. Bu canlı yayın moderatörleri, bir nevi yayın sahibinin asistanı işini görüyor. Bu asistanlar, yayın sırasında gelen yorumları, canlı yayın isteklerini, soruları ve aklınıza gelebilecek öteki mekanik süreçleri yönetebilecek. Bu özellik, Influencer ve sanatkarlar için epeyce kullanışlı olacak üzere görünüyor.

Alessandro Paluzzi’nin Twitter’da paylaştığı fotoğraflar

Paluzzi, bu moderatör ekleme özelliğinin şu anlık tek şahısla sonlu olduğunu açıkladı. Spaces kısmında da tıpkı sisteme sahip Twitter, yayıncının iki moderatöre sahip olmasına imkan tanıyor. Lakin şu anlık Instagram için bu yardımcı özellik sadece bir şahısla hudutlu durumda.

Canlı yayına moderatör ekleme özelliği şu an mevcut değil. Lakin Instagram için içerik oluşturucular son periyotlardaki rekabetlerin de ışığında kritik bir nokta olduğundan şirket, bu özellik üzerinde sıkı çalışıyor.

Öykülerle ilgili bir öteki güncelleme

Canlı yayın moderatörlerinin yanında Instagram, birebir vakitte öyküler özelliği için de yeni işlevler ekleme peşinde. Şirket, kıssa özelliğine bir beğeni butonu koymak üzerinde çalışıyor. Bu özelliğin test süreci, Ağustos ayında başlamıştı. Alessandro Paluzzi‘nin verdiği bilgiye nazaran, bu beğeniler Kıssayı Görüntüleyenler kısmıyla birebir kısımda tam yanında bulunacak. Bu özelliğin ne vakit geleceği ya da geleceğinin katılığı ise şimdi belirli değil.

Siz Instagram‘a gelecek canlı yayın moderatörlüğü hakkında ne düşünüyorsunuz? Instagram, TikTok’un akabinde canlı yayınları artırarak Twitch’e de rakip olmak mı istiyor? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: