Anasayfa / Alışveriş / Instagram sohbetleri değişiyor: Yeni tema geldi

Instagram sohbetleri değişiyor: Yeni tema geldi

Milyarlarca kullanıcıya sahip toplumsal medya platformlarından Instagram, 2020 yılının Kasım ayında sohbet temalarını kullanıma açtı. Bundan evvel Facebook Messenger uygulamasında da bulunan temalar sayesinde iletilerden ayarlara ve ikonlara kadar, sohbet kısmının renklerini büsbütün değiştirebiliyorsunuz.

Bu özellik ek olarak muhakkak bir devir, şenlik vb. şeylerle uyumlu olacak biçimde hazırlanan duvar kağıtlarını da kapsıyor. Örneğin Instagram geçtiğimiz sene Netflix’in Stranger Things dizisine özel geliştirdiği temayı kullanıma açmıştı. Artık şirketin yeni bir sohbet teması geliştirdiği ortaya çıktı.

Instagram, Coachella şenliğine özel sohbet teması geliştirdi

Taşınabilir uygulama sızıntılarıyla ünlü Alessandro Paluzzi, Instagram uygulamasına gelen yeni temayı yayınladı. Paluzzi’ye nazaran şirket bu sene 15 Nisan ile 24 Nisan ortasında Kaliforniya’da gerçekleşen bir müzik ve sanat şenliği Coachella’ya özel bir sohbet teması tasarlamış durumda ve şu anda kullanılabiliyor.

Yeni temayı kullanabilmek için Instagram ve Messenger hesabınızın birbirine bağlı olması gerekiyor. Şayet Instagram’ı Facebook’tan bağımsız olarak kullanıyorsanız, Coachella temasını seçemiyorsunuz. Toplumsal medya hesaplarınız bağlıysa ve Coachella size hala gelmediyse, uygulamayı App Store yahut Google Play Store’dan güncelleyin.

Son sürümü yükledikten sonra Instagram DM kısmında Coachella sohbet teması seçebilirsiniz:

  • Instagram’ı açın ve rastgele bir sohbetin içine girin.
  • Sağ üst köşedeki i simgesine basın, akabinde “Tema” seçeneğine dokunun.
  • Burada Coachella’yı yahut dilediğiniz rastgele bir temayı seçerek sohbetin görünümünü değiştirebilirsiniz.

Sizler yeni temayı beğendiniz mi? Görüşlerinizi yorum kısmında yahut SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: