Anasayfa / Alışveriş / Instagram, Reels görüntüsü oluşturmanın yeni yolunu test ediyor

Instagram, Reels görüntüsü oluşturmanın yeni yolunu test ediyor

Instagram, Reels kullanımını yaygınlaştıracak bir özellik üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan sızıntılarda, kısa biçimli görüntü müddetinin 60 saniyeden 90 saniyeye yükseleceği ortaya çıkmıştı. Toplumsal medya şirketi artık de kıssalar ile Reels’i entegre etmek için kolları sıvadı.

Toplumsal medya uzmanı WFBrother’in paylaşımına nazaran Meta’ya bağlı faaliyet gösteren Instagram, yakında kullanıcıların kıssayı direkt Reels’a dönüştürmesini sağlayacak. Şimdi beta evresinde olduğu söz edilen özellik kullanıcıları, öyküyü müzikle senkronize edebilecekleri bir araca yönlendirecek.

Öne çıkarılan Instagram kıssalarında çalışacak

WFBrother, öyküyü Reels görüntüsüne dönüştürme aracının şimdilik ‘Öne Çıkanlar’ kısmına eklenen öykülerde geçerli olduğunu söyledi. Bir de ekran imgesini paylaşan toplumsal medya uzmanı, özelliğin nasıl çalışacağını anlamamızı sağladı.

Fotoğrafta da görüleceği üzere, öne çıkarılan kıssanın sağ alt köşesinde “Oluştur” yazılı bir Reels ikonu yer alacak. Kullanıcı buna dokunduğunda Instagram kelam konusu öyküye ses eklemeyi sağlayan bir senkronizasyon aracı devreye sokacak. Süreç tamamlandığında ise oluşturulan görüntü Reels kısmında paylaşılabilecek.

Doğal her vakit olduğu üzere Reels sekmesinde de yeni bir kısa görüntü oluşturulabilecek. Instagram’ın yeni dönüştürme aracı, mevcut kıssanın birebirini Reels’a aktarmakla uğraşmak istemeyen kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Şu anda sonlu sayıda kullanıcının erişimine açık olan bu özelliği yakında herkes kullanabilecek.

Instagram, Reels özelliğine yatırımı sürdürecek

Kısa görüntü tabanlı olması ve sunduğu araçlar nedeniyle TikTok’a epey benzetilen Instagram Reels hakkında Mark Zuckerberg yeni açıklama yaptı. Meta CEO’su, 2021’in dördüncü çeyreğine ilişkin yarar raporu açıklaması sırasında, insanların vakitlerini kıymetlendirme konusunda birçok seçeneği olduğunu belirterek şunları söyledi:

İnsanların vakitlerini nasıl geçirmek istedikleri konusunda birçok seçeneği var. TikTok üzere uygulamalar çok süratli büyüyor. İşte bu yüzden Reels’a odaklanmamız uzun vadede çok kıymetlidir. Görüntüden para kazanmak geçmişte daha yavaş olsa da, vakitle kısa biçimli görüntünün para kazanacağına inanıyoruz. Olmamız gereken yere Reels ile geleceğimiz kanısında ziyadesiyle optimistim.

Instagram Reels, 2020’de kullanıma sunuldu. Ekim 2021’de Meta Platforms olarak tekrar markalaşan Facebook, kısa biçimli görüntü özelliğini Instagram ile sınırlamayacak. Şu anda Reels, ABD’de Facebook uygulamasında da kullanılabiliyor.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: