Anasayfa / Alışveriş / Instagram Öyküleri için yeni periyot: ‘Sen de Ekle’

Instagram Öyküleri için yeni periyot: ‘Sen de Ekle’

Toplumsal medya devi Instagram, daima olarak yeni özellikleri test ederek kullanıcı kitlesini korumak istiyor. Özelliklerle gençleri maksat alan platform, bu alanda daha çok çalışma yapıyor ve uygulamayı da bu manada sık sık güncelliyor. Geçtiğimiz haftalarda tüm kullanıcıların kontakları paylaşmasına imkan tanıyan şirket, bu sefer de Kıssalar için ‘Sen de Ekle’ özelliğini sunmaya başladı.

Kısa müddet evvel herkes için kullanıma sunulan ‘Sen de Ekle’ özelliği, zincirleme Öykülerin oluşmasına imkan tanıyarak etkileşimi kıymetli ölçüde artırmaya hedefliyor.

Instagram, Kıssalar için ‘Sen de ekle’ özelliğini herkese sunmaya başladı

Instagram, kullanıcılar ortası etkileşimi sıkı tutmak için elinden geleni yapıyor. Şirketin halihazırda canlı yayın ve Kıssalarda sunduğu soru-cevap ya da gibisi çıkartmaları bunun en güzel örneği olabilir. Artık ise bunlardan farklı olarak ‘Sen de Ekle’ çıkartması kullanıcılara sunuluyor.

Facebook’a ilişkin şirketin bu yeni özelliği; temel olarak kullanıcıların bir istemi yahut muhakkak bir mevzuyu izleyerek başka kullanıcıların Kıssalarına kendi kıssalarıyla karşılık vermelerini sağlıyor. Instagram’ın bu yeni özelliği, bir nevi içerik zinciri için yer oluşturuyor da denebilir.

Bu hususa örneklerle genişlik kazandıracak olursak bir kullanıcı, Kıssasında ”Günün Kıyafeti” içeriğini paylaşabilir. Yeni gelen ‘Sen de Ekle’ çıkartması aracılığıyla öbür takipçiler de buna Öyküler ile karşılık verebilir.

Yeni özelliğini toplumsal medya hesaplarından paylaşan Instagram, açıklamalarında şu tabirleri kullandı:

Özel istemler ve herkese açık karşılıklarla, etiketi paylaşabilir ve ona kimin cevap verdiğini kendi Öykülerinizde görebilirsiniz.

Instagram’ın kısa müddet evvel piyasaya sürdüğü ‘Sen de Ekle’ çıkartması, sunucu tabanlı güncelleme yoluyla herkese sunulmaya başladı. Güncelleme ülkelere nazaran farklılık göstereceğinden, yeni özelliğin sizlere gelmesi biraz vakit alabilir.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: