Anasayfa / Alışveriş / Instagram, kullanıcılarına para ödeyecek!

Instagram, kullanıcılarına para ödeyecek!

Toplumsal medyadaki kısa görüntülerin popülerliği her geçen gün artıyor. Bu akım üzerine kurulan platformlardan biri olan TikTok, başarısıyla rakiplerine de örnek oluyor. Kelam konusu rakiplerden biri olan Instagram, bir müddet kısa görüntüler için Reels özelliğini kullanıma sundu.

Fakat ortaya çıkan bilgilere nazaran, şirketin Reels görüntüler için büyük planları var. Daha fazla kullanıcıyı kendine çekmek isteyen Instagram, içerik üreticilere para ödemeye hazırlanıyor. Pekala bu ödemeler kime yapılacak ve ne kadar olacak? İşte ayrıntılar…

Reels içerik üreticilerine ne kadar ödeme yapılacak?

TechCrunch ve Business Insider‘ın raporlarına nazaran Instagram, Reels görüntüleri içerik üreticilerine yüksek sayılarda ödemeler yapacak. Temmuz ayında Reels görüntüleri hakkında bonus programı duyuruldu. Şirket, 2022 yılına kadar içerik üreticilerine yapılacak ödemelerin 1 milyar doları bulacağını söyledi.

Verilen raporlar, Reels görüntüleri için yapılacak ödemeler hakkında daha spesifik bir iddiaya ulaşmamıza yardımcı oluyor. TechCrunch raporunda işaret ettiği Reddit gönderisinde paylaşılan bir ekran imgesi, Reels görüntüsünün yaklaşık 58 milyon izlenmesine karşılık 35.000 dolar verileceğine işaret ediyor. Bu ölçü, Business Insider‘ın raporundaki 280.000 takipçisi olan Sam ve Cori Werrell‘a yapılan teklif ile gerçek orantılı.

Daha az takipçi ve izlenmeye sahip içerik üreticilerine ise daha az ölçülerde ödemeler yapılıyor. Yaklaşık 52.000 takipçili Maddy Corbin, kendisine 1.000 dolara kadar teklif edildiğini açıkladı. Birtakım başka içerik üreticilerin verdiği rapora nazaran ise 800 ya da 600 dolar civarında teklifler sunuluyor.

Teklif edilen ödeme ölçüleri yeniden de değişiklik gösterebiliyor. Örneğin 24.000 takipçili bir içerik oluşturucunun yaklaşık 9 milyon izlenmesine 8.500 dolar teklik edilirken, 15.000 takipçili bir öteki içerik oluşturucuya da tıpkı teklif yapıldı. Bu da, çok daha fazla takipçi ve görüntülenmeye sahip Corbin’e yapılan teklifin çok üzerinde. Bu sonuçlar doğrultusunda şirket, şimdi izlenme/ödeme denkleminde kesin bir sistem oturtmamış üzere görünüyor.

Sizler Instagram‘ın Reels görüntüleri için teklif ettiği bu ödemeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: