Anasayfa / Alışveriş / Instagram kullanıcılarına müjde! Eski özellik geri döndü

Instagram kullanıcılarına müjde! Eski özellik geri döndü

Instagram CEO’su Adam Mosseri, bugün kendi Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımla muştuyu verdi. Mosseri, paylaşımda Instagram algoritmasının değiştiğini ve kronolojik sıralama özelliğinin geri geldiğini duyurdu. Bu özellik kullanıcılar tarafından uzun müddettir bekleniyordu. Zira son algoritma birçok kullanıcıyı mutlu etmemişti. Mosseri, yeni güncellemede, birkaç değişiklik olduğunu da ekledi.

CEO, geçtiğimiz aylarda kronolojik sıralamanın test edildiğini zati duyurmuştu. Lakin özellik, test evresindeyken ana sayfa, favoriler ve takip edilenler seçenekleri vardı. Artık ise yeni güncellemede küçük farklar mevcut. Pekala kronolojik sıralama nasıl çalışacak ve ayrıntıları neler? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Instagram sıralama, iki seçeneğe ayrılacak

Instagram CEO’su Adam Mosseri, bugün Instagram hesabından yaptığı görüntü paylaşımıyla sıralamanın iki seçenekte sunulacağını açıkladı. Seçenekler, sol üst köşede Takip Edilenler ve Favoriler olarak ayrılacak. Instagram – Takip Edilenler kısmında kronolojik sıralama ile tüm hesaplar bulunurken Favoriler kısmında ise kullanıcının seçtiği özel olarak hesaplar yer alacak.

View this post on Instagram

A post shared by Adam Mosseri (@mosseri)

Instagram Favoriler kısmında, kullanıcının seçtiği 50 hesap yer alacak. Favori hesaplar, tekrar ana sayfa kısmında de yıldız simgesiyle görünecek. Bu sayede kullanıcılar, yakın etrafındaki hesapların paylaşımlarını kaçırmayacak. Özellikler, uygulamayı güncelledikten sonra kullanıma açılacak.

Instagram kronolojik sıralama ve favoriler

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Instagram kronolojik sıralama ve favoriler özellikleri nasıl? Niyetlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: