Anasayfa / Alışveriş / Instagram işvereni, üç yeni özelliği tanıttı!

Instagram işvereni, üç yeni özelliği tanıttı!

Instagram işvereni Adam Mosseri, toplumsal medya platformuna gelen birkaç özelliği tanıttı. Mosseri, Twitter’da paylaştığı bir görüntüde Instagram Hikeyeler için yakın vakitte duyurulan Playback özelliğinden bahsetti. Playback, takipçilerinizle paylaşmak için en fazla 10 kıssadan oluşan yıl sonu koleksiyonu oluşturmanızı sağlıyor.

Mosseri, “Artık yılın sonu ve Yeni Yıl, geçen yılı ve gelecek yılı düşünme vakti. Bu noktada 2021’deki en sevdiğiniz anlardan kimilerini kutlamamızı sağlayan bir şey inşa etmek istedik.” dedi.

Instagram, Playback özelliğini kullanmak için üç öykünüz olmalı

Playback özelliğini kullanmanız için son 12 ay içerisinde en az üç adet öykü oluşturmanız gerekiyor. Buna ek olarak öykü arşivinizi faal hale getirmeniz koşul. Bu noktada Instagram‘ın algoritması sizlere seçimleriniz için çeşitli teklifler sunuyor. Şayet ortalarından seçebileceğiniz bir sürü öykünüz varsa epey kullanışlı duruyor. Özellik sadece Aralık ayının sonuna kadar geçerliliğini koruyor.

Instagram işvereni Mosseri, bir yoruma 60 saniyeye kadar Reels görüntüsüyle karşılık vermenizi sağlayan özellikten de bahsetti. Mosseri, içerik oluşturucuları bu özelliği takipçilerle bağlantı kurmanın öbür bir yolu olarak gördü. Bunun da platformda ve takipçilerde artışa neden olabileceğini belirtti.

Bir yorumu yanıtlamak istediğinizde artık Görsel Karşılıklar seçeneği karşınıza çıkıyor. Bir görüntülü karşılık oluşturmak için seçebilirsiniz. Bu sırada yorum bir çıkartma olarak görünüyor.

Profili farklı web sitelerine gömme seçeneği geldi

Son olarak, Instagram profilinizin küçük bir versiyonunu bir web sitesine ya da bloga yerleştirmenize müsaade veren profil gömme özelliği geldi. Bu, Instagram fotoğraflarını ve görüntülerini başka sitelere yerleştirmenize imkan tanıyan sistemin bir uzantısı üzere duruyor.

Mosseri iletisinde, “Belki de Instagram içeriğinizi bir web sitesinde sergilemek ya da öbür birininkiyle ilişki kurmak istersiniz. Profil gömmeleri birinci olarak ABD’de kullanıma sunuluyor ve yakında daha fazla ülkenin eklenmesi bekleniyor.” dedi.

Sizler Adam Mosseri‘nin tanıttığı yeni üç özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.