Anasayfa / Alışveriş / Instagram iPad uygulaması için bir âlâ, bir berbat haber!

Instagram iPad uygulaması için bir âlâ, bir berbat haber!

Günümüzde 5 – 6 bin TL hatta en uygun model için 10 bin TL’nin üzerinde bir ödeme ile iPad aldığınızda, günümüzün en tanınan toplumsal medya uygulaması Instagram’ı güzel bir halde kullanmanız mümkün değil. Bunun sebebi birinci günden bu yana iPad için Instagram uygulamasının geliştirilmemiş olması.

Instagram’ın lideri Adam Mosseri, geçtiğimiz devirde bu mevzu hakkında epeyce tartışılan bir açıklama yaptı: iPad için Instagram uygulaması yapmanın hoş olacağını lakin yapılması gereken çok iş olduğunu belirten Mosseri, adeta daha değerli işlerimiz var diyerek bu mevzunun üstünü kapatmıştı.

Instagram iPad uygulaması gelebilir, ancak çabucak değil!

Bir kere daha bu soruya karşılık veren Mosseri daha farklı bir yaklaşım sergiledi. Ünlü YouTuber Marques Brownlee’nin Instagram iPad eksikliği ile ilgili “Yıl 2022 ve iPad için hala uygun bir Instagram uygulaması yok” paylaşımına cevap veren Mosseri, bu talebi çok sık bir halde aldıklarını kabul etti. Lakin fikrinde hala bir değişim yok, bunu öncelik haline getirecek sayıda iPad kullanıcısı olmadığını savunuyor.

Bir gün bu uygulamanın geliştirileceği belirtilse de, çıkış tarihi konusunda net bir bilgi paylaşılmıyor. Her uygulamanın beraberinde getirdiği ek yükleri lisana getiren Mosseri’ye karşılık veren Brownlee uygulamanın geliştirilmesi halinde çok daha fazla kullanıcının iPad’de Instagram’ı faal kullanacağını belirtiyor.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: