Anasayfa / Alışveriş / Instagram, ilişki çıkartması için yeni özellikler getirdi

Instagram, ilişki çıkartması için yeni özellikler getirdi

Instagram, 10 bin ve üzeri takipçi yahut mavi tik rozetine sahip olanların kullanabildiği ‘Yukarı Kaydır’ özelliğini Ağustos ayında kaldırdı. Kıssaya link ekleme dayanağından ise vazgeçmedi. Üst kaydır yerine ilişki çıkartması getiren toplumsal medya platformu, koşul gözetmeksizin tüm kullanıcıların harici bir kontağa yönlendirme yapmalarına imkan sağladı.

İrtibat çıkartması ile Instagram öykünüze link eklediğinizde varsayılan olarak etiket metni sitenin alan ismiyle tıpkı oluyordu. Kullanıcılar ise bu durumu güzel karşılamadı. Bilhassa link kısaltma sitesi kullananlar, çıkartmanın üzerinde sitenin isminin gözükmesini istemedi. Instagram ise geri bildirimleri dinledi, çıkartma metnini özelleştirme fonksiyonu getirdi.

Instagram temas çıkartması nasıl özelleştirilir?

Yeni güncellemeyle ilişki çıkartmasına ‘etiket metnini özelleştir’ seçeneği geldi. Artık hangi linki eklerseniz ekleyin, çıkartma üzerinde alan ismi yerine istediğiniz metni gösterebileceksiniz. Örneğin takipçilerinizi YouTube görüntünüze yönlendiren bir ilişki çıkartmasında evvelce “youtube.com” yazıyorken; artık “videoyu izle” üzere istediğiniz bir yazıyı yerleştirebilirsiniz.

  • Etiket metnini özelleştirmek için:
  • Instagram uygulamasını açın.
  • Temas çıkartmasını bulun ve eklemek istediğiniz linki yazın.
  • Alt kısımda yer alan “Etiket metnini özelleştir” seçeneğine basın ve görünmesini istediğiniz metni yazın.

Instagram kullanıcılara, etiket metnini özelleştirmenin yanı sıra çıkartmanın rengini değiştirme imkânı da tanıdı. Çıkartmayı kıssaya ekledikten sonra üzerine dokunarak renkler ortasında geçiş yapabilirsiniz. Şu anda hudutlu sayıda renk mevcut. Lakin tekrar de bu özellik, ilişki çıkartmasını kıssanızda öne çıkarmanızı kolaylaştıracak ve takipçilerinizin dikkatini çekecektir.

Temas çıkartmasında 10 bin takipçi kuralı yok

Instagram’ın, kıssaya link ekleme özelliğinde yaptığı en büyük değişiklik: 10 bin takipçi yahut mavi tik kaidesinin kaldırılması oldu. 30 Ağustos’tan itibaren üst kaydır özelliğini kaldırarak ilişki çıkartmasını getiren platform, birinci başta yeni sistemi hudutlu sayıda kullanıcısının erişimine açtı. Ekim ayında yaptığı duyuru ile çıkartmayı herkesin kullanmasına müsaade verdiğini açıkladı.

Pekala ya sizler ilişki çıkartmasını yararlı buluyor musunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında yazmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: