Anasayfa / Alışveriş / Instagram, herkesin beklediği özelliği getiriyor: Edit Grid!

Instagram, herkesin beklediği özelliği getiriyor: Edit Grid!

Tüm toplumsal medya platformları üzere Instagram da bünyesine daima yeni özellikler alıp kullanıcı kitlesine daha uygun bir tecrübe sunmak için çabalıyor. Gün geçtikçe eklenen işlevler, uygulamalar ortasındaki rekabeti giderek artırırken, kullanıcıların beğenisini kazanmak konusunda da hayli büyük bir rol oynuyor.

Uygulamaya gelecek yeni işlev hakkında birtakım bilgiler sızdırıldı. Bu bilgilere nazaran, Facebook’un Instagram’a eklemek istediği yeni özellik ile birlikte fotoğraf paylaşma uygulaması çok daha hoş bir toplumsal ağ haline gelecek. Üstelik bu işlev, birçok kişinin uygulamaya gelmesini istediği özelliklerden biri. İşte gelecek yeni “Edit Grid” özelliği ve ayrıntıları…

Instagram gönderi sıralamasını yönetmek artık mümkün

Herkesin hasretle beklediği kronolojik akış sıralaması özelliğinin akabinde Instagram, artık de neredeyse bunun tam aykırısı bir yenilik için kollarını sıvadı. Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi, bu yeni özellik hakkında bilgiler verdi ve işlevin çalıştığı sırada çektiği ekran imajlarını Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Edit Grid” isimli bu özellik, Instagram hesabınızda paylaştığınız gönderileri istediğiniz sıralamaya nazaran düzenleyebilmenize imkan tanıyor. Özellik, profil ayarlarında görünecek ve kullanıcılar kronolojik bir sıralama mecburiliği kalmadan istedikleri sırayla gönderilerini düzenleyebilecek. Bu da onu, kronolojik akış özelliğinin epeyce zıttı bir özellik yapıyor.

“Edit Grid” birçok kullanıcıyı sevindirecek üzere gözüküyor. Lakin platforma gelecek özellikler hakkında sızdırılan tek bilgi bu değil. Paluzzi, birebir vakitte Instagram’ın üzerinde çalıştığı öbür bir yenilik olan çıkartmalar hakkında da bilgi verdi. Öyküler üzerine eklenen bu yeni çıkartmaların içinde istediğiniz emojiyi seçerek kullanabileceğiniz yeni bir reaksiyon emojisi de bulunuyor. Tüm bu yeni işlevlerin ne vakit kullanıma sunulacağı ise şimdi bilinmiyor.

Sizler Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni “Edit Grid” özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Daha evvel bu özelliğin gelmesini istediğiniz oldu mu? Gelmesini isteyeceğiniz öbür özellikler var mı? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.