Anasayfa / Alışveriş / Instagram, genç hesaplarda ipleri ebeveynlere veriyor

Instagram, genç hesaplarda ipleri ebeveynlere veriyor

Instagram CEO’su Adam Mosseri, toplumsal medya platformunda gençleri ve ebeveynleri korumak hedefiyle geliştirdiği yeni özellikleri tanıttı. Adam Mosseri, uygulamada çok vakit geçirenlere bir müddetliğine uzaklaşmayı teşvik edecek olan Mola Ver özelliğini ABD, İngiltere, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma açtıklarını duyurdu.

Instagram’ın teklif algoritmasını gençlere daha hassas olacak formda güncellediklerini söyleyen Adam Mosseri, yayınladığı duyuruda “Platformumuzun, gençlerin önemsedikleri beşerlerle vakit geçirebilecekleri, ilgi alanlarını keşfedebilecekleri ve kendilerini tanıyabilecekleri bir yer olmasından ötürü gurur duyuyorum.” tabirlerini kullandı.

Instagram, ipleri ebeveynlere veriyor

Ebeveynler ve veliler, sorumlusu olduğu gençlerin Instagram kullanımında denetim sahibi olacak. Mart ayından itibaren platforma ekleneceği açıklanan yeni araç ile ebeveynler, gençlerin Instagram’da ne kadar vakit harcadıklarını görebilecekler. Ayrıyeten günlük 30 dakika, 45 dakika, 1 saat, 2 saat ve 3 saat vakit aralıklarında müddet limiti koyabilecekler.

Buna ek olarak Instagram, gençlere birini şikayet etmeleri durumunda ebeveynlerini bilgilendirme seçeneği de sunacak. Instagram CEO’su Adam Mosseri’nin açıklamasına nazaran, bu özellik sayesinde gençler toplumsal medyada yaşadıkları sorun her neyse ebeveynleriyle konuşabilecekler.

Adam Mosseri, ebeveynler ve veliler için, gençleriyle toplumsal medya kullanımını tartışmalarına yardımcı olacak eser eğitimleri ve uzmanlardan ipuçlarının yer aldığı yeni bir eğitim merkezi geliştirdiklerini tabir etti. Bu eğitim merkeziyle alakalı bütün ayrıntılar şimdi aşikâr değil. Yalnızca önümüzdeki yıl kullanıma açılacağı biliniyor.

Mola Ver özelliği yaygınlaşıyor

Instagram, gençlerin toplumsal medya uygulamasında geçirdiği vakti azaltmasına yardımcı olmak maksadıyla Mola Ver özelliği geliştirdi. Şirket CEO’su Adam Mosseri, 10 Kasım’da test sürecine geçtiklerini duyurmuştu. Bugünden itibaren Mola Ver özelliği ABD, İngiltere, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Instagram kullanıcılarının erişimine açıldı.

“Mola Ver” uyarısı, kısa müddetliğine sizi Instagram’dan çıkmaya teşvik edecek. Belirlediğiniz mühlet zarfında ‘Biraz derin nefes alın’, ‘Düşüncelerinizi yazın’, ‘En sevdiğiniz şarkıyı dinleyin’, ‘Yapılacaklar listenizdeki bir şeyi yapın’ gibi tekliflerde de bulunacak.

Sizi takip etmeyen gençleri etiketleyemeyeceksiniz

Instagram CEO’su, artık insanların kendilerini takip etmeyen gençleri paylaşımlara etiketlemelerine yahut onlardan bahsetmelerine müsaade vermeyeceklerini söyledi. Ayrıyeten gençlerin arama, keşfet, hashtag, Reels ve önerilen hesaplarda ziyanlı yahut hassas içeriklerle müsabakalarını önlemek için teklif algoritmasını revize ettiklerini vurguladı.

Son olarak Instagram gençlere, geriye dönük olarak fotoğraflar ve görüntüler üzere yayınladıkları içeriklerin yanı sıra evvelki beğeni ve yorumlarını toplu olarak silme seçeneği getireceğini duyurdu. Bugün kullanıma sunulmaya başlanan Mola Ver özelliğiyle birlikte duyurulan tüm yenilikler yıl başında herkese açılacak.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: