Anasayfa / Alışveriş / Instagram, ‘Favoriler’ özelliğini deniyor!

Instagram, ‘Favoriler’ özelliğini deniyor!

Instagram bugün resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada yeni bir özellik denediklerini duyurdu. Bu bağlamda, Favoriler isimli özellik üzerinde testlerini sürdürüyor. Toplumsal medya uygulaması, insanların tecrübeleri üzerinde daha fazla denetime sahip olmalarını amaçladıklarını öne sürdü.

Instagram‘ın Favoriler özelliği takip ettiğiniz şahısların gönderilerini kronolojik sırayla görmenizi sağlıyor. Toplumsal medya uygulaması Twitter’da yeniliği bu türlü açıkladı. Bu bağlamda kimin gönderilerini daha üstte görmek istediğinize kendiniz karar veriyorsunuz.

Instagram, Favoriler özelliğiyle kullanıcıya daha fazla denetim vadediyor

Instagram ilgili tweet’in altında açıklamalarına devam etti. Favoriler özelliğinin yanı sıra yeni seçenekler ortaya koyacaklarını söyledi. Bu yenilik hakkında daha fazla bilgiyi 2022‘nin başlarında öğrenebileceğimizi öne sürdü. Test etabında olan yetenek, kullanıcılara kendileri için en güzelinin ne olduğuna karar verme seçeneği vadediyor. Böylelikle toplumsal medya uygulamasında geçirilen vakit herkesin şahsî zevkine yönelik oluyor.

Favoriler özelliğini birinci Eylül ayında doğruladı

Instagram bahsedilen özelliği Eylül ayında geliştirdiklerini doğrulamıştı. Buna misal Haber Kaynağı tarafında kullanıcılara daha fazla denetim sunan bir yetenek zati Facebook’ta yer alıyor. Toplumsal medya uygulamasında kullanıcılar, gönderileri Haber Kaynağı’nda daha üstte gösterilen 30‘a kadar arkadaş yahut Facebook Sayfası seçebiliyor.

Instagram’ın Favoriler özelliği birinci olarak bilakis mühendis Alessandro Paluzzi tarafından keşfedildi. Paluzzi, yeteneği Ayarlar menüsünde yeni bir raptiye simgesini gördüğünde fark etti. Seçeneğin nasıl çalışabileceğine dair de detayları buldu.

Bilakis mühendis Paluzzi, özellik hakkında ekran manzarası paylaşmıştı

Paluzzi’nin Twitter‘da yayınladığı ekran imajlarına nazaran, kullanıcılar bir Favoriler listesi oluşturmak için şu anda takip ettikleri Instagram hesaplarında arama yapabiliyor. Bu liste rastgele bir vakit diliminde düzenlenebiliyor. Buna ek olarak Instagram kapalılığa değer veriyor. Zira birini Favoriler’e eklediğinizde karşıya bildirim gitmiyor.

Sizler Instagram tarafından test edilen Favoriler özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Uygulamanın getirdiği yenilikler konusunda görüşünüz nedir? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: