Anasayfa / Alışveriş / Instagram CEO’su NFT pazarına yeşil ışık yaktı!

Instagram CEO’su NFT pazarına yeşil ışık yaktı!

Meta, kripto kesiminde Amerikan dolarına endeksli Pax Dollars (USDP) kripto para ünitesi alışverişi sağlayan Novi platformu ile faaliyet gösteriyor. Novi’yi Guatamala ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma açan şirket, bu ayın başında anlık iletileşme uygulaması WhatsApp’a da entegre etti.

Kripto varlık dünyasındaki faaliyet alanını büyütmek için çalışan Meta, Instagram ile NFT pazarına da adım atmaya hazırlanıyor. Daha evvel toplumsal medya şirketinin uygulamaya NFT entegre edilmesine imkan sağlayacağını ortaya koyan sızıntılar ortaya çıkmıştı. Instagram CEO’su Adam Mosseri, değiştirilemeyen token kullanımını faal olarak araştırdıklarını söyledi.

Instagram CEO’su: NFT’leri erişilebilir kılmayı araştırıyoruz

Adam Mosseri, şahsî Instagram hesabından bir soru-cevap oturumu düzenledi. Bir takipçisinin sorusu üzerine NFT konusunda çalışmalar yürüttüklerini aktaran Mosseri, “Henüz açıklayabileceğimiz bir şey yok. Lakin NFT’leri daha geniş bir kitle için nasıl erişilebilir hale getireceğimiz konusunda etkin olarak araştırmalarımız sürüyor” tabirlerini kullandı.

Adam Mosseri ayrıyeten NFT pazarına ait, “Bence burası enteresan bir ortam. Tıpkı vakitte içerik üreticilere takviye olmanın da tesirli bir yolu” dedi. Lakin Instagram CEO’su şirketin NFT’leri platforma nasıl entegre edeceği konusunda net bir bilgi paylaşmadı. Süratle büyüyen bu pazarda Instagram üzere büyük bir toplumsal medya ağının da var olması, kıymetli bir gelişme.

Öte yandan uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi, Temmuz ayında şirketin NFT çalışmaları hakkında somut bilgiler paylaştı. Paluzzi’ye nazaran, Instagram kullanıcılara NFT koleksiyonlarını profilde paylaşma takviyesi kesin sunacak. Bunun yanında ise yapıtı açık artırma ile satmaya da müsaade verecek. Ayrıyeten NFT oluşturma ve kesimde ünlü sanatkarları takip etme imkânı da olacak.

Adam Mosseri’nin Instagram’a geleceğini duyurduğu NFT araçları büyük ihtimalle 2022 yılında kullanılabilir olacak. Ayrıyeten NFT takviyesinin, kullanıcılar tarafından beğenilmesi durumunda Facebook ve WhatsApp’a kadar genişleyebileceği kestirim ediliyor.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.