Anasayfa / Alışveriş / Instagram bilgisayardan paylaşım periyodunu başlattı!

Instagram bilgisayardan paylaşım periyodunu başlattı!

Hayatına akıllı telefonlarda başlayan Instagram, kurulduğu günden bu yana bilgisayardan paylaşım yapmaya müsaade vermiyor. Web tarayıcılar aracılığıyla kullanıcıların masaüstünde oturum açıp platformda gezinebilmelerine imkan sağlıyor; lakin kelam konusu içerik üretimi olduğunda şimdiye kadar daima rakiplerinin bir adım gerisinden geliyordu.

Bu durum, bilgisayardan fotoğraf ve görüntü paylaşmak isteyen Instagram kullanıcılarını üçüncü taraf alternatiflere yönlendiriyordu. Bu işi yapan yazılımlar, kişinin hesabına direkt erişim müsaadesi gerektirdiğinden güvenilirliği tartışmaya her vakit açık. Toplumsal medya şirketi nihayet insanları bu zorunluluktan kurtardı.

Bilgisayardan Instagram paylaşımı nasıl yapılır?

Instagram, bugün web sayfası için yeni bir güncelleme yayınladı. Türkiye’yi de kapsayan güncelleme, bilgisayardan fotoğraf ve görüntü paylaşım dayanağı getirdi. Şirket özelliği “Artık direkt bilgisayardan gönderiler oluşturabilir ve paylaşabilirsin” notuyla duyurdu. Pekala tarayıcıdan Instagram’a fotoğraf ve görüntü nasıl yüklenir? İşte adımlar.

  • Öncelikle https://www.instagram.com sitesine gidin. Oturum açmadıysanız, istenen yerlere bilgilerinizi yazarak giriş yapın.
  • Ardından sağ üst köşedeki Artı (+) simgesine tıklayın.
Yeni gönderi oluştur özelliği Instagram web sürümünde
  • Karşınıza gelen pencereye, yüklemek istediğiniz fotoğrafı yahut görüntüyü sürükleyerek aktarabilirsiniz. Alternatif olarak “Bilgisayardan seç” butonuna tıklayarak da istediğiniz belgeyi ekleyebilirsiniz.
  • Belgeyi ekledikten sonra tıpkı Instagram taşınabilir sürümünde olduğu üzere filtre, pozisyon ekleme, kişi etiketleme vb. ayarlamaları yapabilirsiniz.
  • Süreçler bittikten sonra “Paylaş” butonuna tıklamanız gerekiyor. Ardından gönderi hesabınızda gözüküyor.

Instagram, bilgisayar üzerinden sırf fotoğraf ve görüntü paylaşımına müsaade veriyor. Ne yazık ki şu an için Reels ve Öykü ekleyemiyorsunuz. Lakin yeni özelliğin daha yolun başında olduğunu da unutmamak gerekiyor. İlerleyen günlerde Kıssa ve Reels özelliklerinin de bilgisayardan kullanılmasına müsaade edilebilir. Şirket şimdi resmi olarak doğrulamadı lakin kullanıcıların beklentisi bu istikamette.

IGTV’nin yerine geçen ‘Instagram Video’ hayatımıza girdi

Instagram, Ekim ayı başlarında platformda radikal bir değişikliğe gitti. IGTV’yi başlı başına başka bir format olmaktan çıkardı. IGTV ve olağan akıştaki görüntüleri ‘Instagram Video’ isimli yeni bir özellik çatısı altında birleştirdi. Böylece platformdaki her iki özelliğin kullanımını da kolaylaştırmış oldu.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: