Anasayfa / Alışveriş / Instagram, beklenen Ebeveyn Denetimlerini getiriyor

Instagram, beklenen Ebeveyn Denetimlerini getiriyor

Toplumsal medya devi Instagram, beklenen özellik olan Ebeveyn Denetimleri ‘ni getiriyor. Günlük 500 milyon faal kullanıcıya sahip platformda, çocuk yaşta olan kullanıcılar da yer alıyor. Ancak bu durum, etkin kullanıcı sayısı bu kadar çok olan Instagram’ın inançlı bir yer olmamasına neden oluyor.

Instagram, çocukları düşünerek ebeveyn kontrolü için yetki özelliği sunmaya karar verdi. Instagram Yöneticisi Adam Mosseri, bugün blog hesabından yaptığı bir açıklamada Ebeveyn Denetimleri getirdiğini açıkladı. Şimdilik yalnızca ABD için sunulan özellik, önümüzdeki aylarda öteki ülkelere de gelecek. Pekala nasıl çalışacak ve içeriğinde neler olacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Instagram ebeveyn denetimleri konusunda titiz davranacak

Toplumsal medya platformu Instagram; ebeveynler, çocuklar için en uygununun ne olduğunu bilirler dedi. Bundan yola çıkarak evvel bir Aile Merkezi kurduğunu açıkladı. Sonra ise burada ebeveynler ve çocuklarla araştırma yaptığını, bunların sonucunda da uzmanlarla birlikte makale, görüntüler hazırladıklarını söyledi. Ebeveynlerin, bu kaynaklara ulaşarak gençlerin Meta teknolojisi içindeki hesaplarını denetlemeleri için bilgi sahibi olacaklarını belirtti.

Instagram Ebeveyn Denetimlerini kullanacak hesaplar, şu özellikleri kullanabilecek:

  • Çocukların Instagram’da ne kadar çok vakit harcadıklarını görmek ve vakit sınırlaması getirmek.
  • Şikayet ettikleri hesapları görmek ve bunlardan bildirim almak.
  • Çocukların hangi hesapları takip ettiğini ve takip eden hesaplarla ilgili güncellemeleri görüntülemek.

Bu özelliklerin kullanıma açılması ise ebeveynlerin, çocuklara istek yollaması ve onların da onaylaması formunda olacak. Şimdilik yalnızca akıllı telefonlarda ve ABD‘de kullanılabilen bu özellik, ilerde masaüstü bilgisayarlarda ve öbür ülkelerde de kullanıma girecek.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Instagram Ebeveyn Denetimleri uygulaması faydalı olacak mı? Fikirlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.