Anasayfa / Alışveriş / Instagram, 2021 özetlerini Türkiye’deki kullanıcılara açtı

Instagram, 2021 özetlerini Türkiye’deki kullanıcılara açtı

Instagram, geçtiğimiz günlerde az sayıda ülkede Playback özelliğini kullanıma açtı. Bu yenilik sayesinde kullanıcılar, 2021 yılında öne çıkan anlarını kıssalarında paylaşma bahtı buldu. Beklenen yeniliğin Türkiye’de ne vakit kullanıma açılacağı merak konusuyken, nihayet ülkemizde de bu bilhassa karşılaştık. Artık herkes, yıl boyunca attığı bol etkileşimli kıssalarını tekrar takipçileriyle paylaşabilecek.

2021 Yılındaki Anılarını Gör özelliği yayınlandı

Meta şirketi çatısı altında hizmet veren Instagram, rengarenk bir özelliği bizlerle buluşturdu. Artık ülkemizde de kullanıma açılan Playback özelliği, platform tarafından şu cümleler ile tanımlanıyor:

“Yaratıcı topluluğumuzun bir modülü olduğun için teşekkür ederiz. Instagram’daki bu yıla ilişkin özel anlarını kutlamak için öykülerinden Anılarını derledik. Paylaşmadan evvel düzenleyebilirsin.”

Instagram, 2021 özetlerini Türkiye’deki kullanıcılara açtı

Kısaca bahsetmek gerekirse; yeni Instagram özelliği, 2021 yılında attığınız yüksek etkileşimli öykülerden 10 adedini bir ortaya getiriyor. Yine takipçilerinizle paylaşmak istediğiniz öyküleri seçip, paylaşmadan istemediklerinizi ise kaldırabiliyorsunuz. Ayrıyeten bu özellik, kıssalar panelinde bulunan çıkartmalar sekmesiyle de destekleniyor. Rastgele attığınız bir öyküye renkli 2021 çıkartması ekleyebiliyorsunuz.

Instagram Playback 2021 nasıl kullanılır?

Instagram’ın Playback olarak isimlendirilen özelliğini kullanmak epey kolay. En renkli anlarınızı yine bir ortaya getirmek için uygulamaya girmeniz kâfi. Ardından, kıssalar kısmının çabucak altında 2021 Yılındaki Anılarını Gör isimli bir menüyle karşılaşacaksınız.

Bu ekranda yer alan Anıları Gör seçeneğine tıklarsanız; Instagram otomatik olarak öykülerinizi toplayıp derleyecek. Artık değil butonuna basarsanız, kısa bir mühlet bu pencereyi görmeyeceksiniz.

Instagram’daki 2021 yılı özetinizi ay sonuna kadar kullanmanız mümkün. Pekala ya siz bu yenilikle ilgili neler düşünüyorsunuz? Bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: