Anasayfa / Alışveriş / Hesapta yoktu: Elon Musk’tan Twitter konusunda geri adım!

Hesapta yoktu: Elon Musk’tan Twitter konusunda geri adım!

Elon Musk geçen hafta Twitter’ın yüzde 9.2 payını satın alarak en büyük hissedarı olduktan sonra şirket CEO’su Parag Agrawal, Musk’ın idare heyetine da katılacağını söyledi. Tesla kurucusu, bu gelişmenin akabinde Twitter’da yapacağı değişiklikleri arka arda paylaşmaya ve şikayetçi olduğu meseleleri lisana getirmeye başladı.

Elon Musk’ın Twitter idaresinde artık resmen kelam sahibi olduğu konuşulurken, artık sürpriz bir gelişme yaşandı. Parag Agrawal toplumsal medya hesabında paylaştığı bir tweette Musk’ın Twitter’ın idare konseyine katılmama kararı aldığını belirtti.

“Bunun en uygunu olduğuna inanıyorum”

Twitter CEO’su Parag Agrawal paylaştığı tweette Elon Musk’ın, Twitter idare konseyine resmi olarak katılacağı gün sabah saatlerinde bundan vazgeçtiğini söyledi. Musk’ın bu kararının arkasında yatan sebep ise belirsizliğini korurken, Parag Agrawal bahisle ilgili açıklamasında şunları aktardı:

Elon’un idare konseyine atanması 9 Nisan’da resmen yürürlüğe girecekti, lakin kendisi tıpkı sabah idare konseyine katılmayacağını bildirdi. Bunun en uygunu olduğuna inanıyorum. İdare heyetimizde olsunlar yahut olmasınlar, hissedarlarımızın söylediklerine her vakit bedel verdik ve vereceğiz. Elon bizim en büyük hissedarımız ve onun katkılarına hep açığız.

Tweet düzenleme butonu gelecek mi?

Elon Musk, Twitter paylarının yüzde 9.2’sine ortak olduktan sonra adeta tüm odağını toplumsal medya platformuna çevirdi. Yıllardır kullanıcıların beklediği tweet düzenleme özelliği konusunda bir anket düzenleyen Musk, takipçilerine “Düzenleme butonu istiyor musunuz?” diye sordu ve çoğunluk “Evet” dedi.

Tesla CEO’sunun bu hareketi, Instagram ve Facebook dahil tüm toplumsal medya uygulamalarında var olan düzenleme butonunu Twitter’da da görmek isteyen kullanıcılar için bir nebze umut oldu. Lakin Elon Musk şirketin idare heyetinde olmadığı için, düzenleme özelliğini sadece tavsiye edebilecek. Son kararı idare verecek.

Pekala ya siz Twitter’da pay satın alan Elon Musk hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yahut SDN Forum‘da bizlerle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Twitter çalışanlarından olay yaratacak Elon Musk açıklaması

Elon Musk, Nisan ayında Twitter payı aldığını açıkladı. Satın alma sonrasında kimi Twitter çalışanları, Elon Musk ile ilgili niyetlerini lisana ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: