Anasayfa / Alışveriş / HBO Max, 15 ülkede yayına başlıyor!

HBO Max, 15 ülkede yayına başlıyor!

AT&T’nin çatı şirketi WarnerMedia tarafından hizmete sunulan ve 27 Mart 2020’de yayın akışını başlatan HBO Max, 2 yıl üzere kısa bir müddette ABD’de kazandığı yüzde 13’lük pazar hissesi ile, bölümü tek başına domine eden ve yüzde 25’lik pazar hissesine sahip olan Netflix’in en büyük rakipleri ortasına girmeyi başardı.

Halihazırda 73.8 milyon abone sayısına ulaşan platform, geçtiğimiz yılın Ekim ayında içlerinde İsveç, Danimarka ve İspanya’nın da bulunduğu 6 farklı Avrupa ülkesini yayın akışına dahil etmeyi başardı. Akabinde, 2022 yılında ortasında Türkiye’nin de bulunduğu 21 bölgeye genişleyeceğini söyledi. Lakin ortaya çıkan haberlere nazaran çok daha fazlasını hedefliyor.

HBO Max, Avrupa’nın tamamını kapsamak istiyor

Yayın platformlarının neredeyse tamamı, aşikâr bir tanınırlığa ulaştıktan sonra global genişleme planlarını açıklıyor. Ancak HBO Max’in buna hiç gereksinimi yok. Zira şirket, halihazırda HBO üzere bir kablolu TV hizmeti sunduğu için tüm dünyanın bildiği içeriklerin yapımcılığını üstleniyor. Münasebetiyle geçtiğimiz yıllarda sahip olduğu globaldeki itibarı, ona her kapıyı açıyor.

Alışılmış, 220 milyon aboneyi geçen Netflix, neredeyse bütün ipleri elinde tutuyor. Ama HBO Max tarafının da şimdi oynamadığı kozlar bulunuyor. Fakat şirket, birinci gayesi olarak mümkün olduğu kadar çok ülkeye yayılmak ve yerleşmek istiyor.

Yapılan son açıklamalara nazaran de platform, 8 Mart’tan itibaren 15 ülkeye daha genişleyecek. Bunların ise Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Moldova, Karadağ, Hollanda, Kuzey Makedonya, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya ve Slovenya olduğu belirtiliyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.