Anasayfa / Alışveriş / Google, sevilen bir hizmetin fişini çekmeye hazırlanıyor!

Google, sevilen bir hizmetin fişini çekmeye hazırlanıyor!

Google, neredeyse her alanda işimizi kolaylaştıracak uygulama ya da araca sahip. Gerek iş bölümünde, gerek günlük hayat tertibinde kullanmak üzere birçok uygulama, sanal marketlerde indirilebilir durumda.

Platformlar ortası chat transferi imkanı tanıyan Google Hangouts da birçok kullanıcının favorilerinden. Ancak şirket, sevilen uygulamanın fişini çekmeye hazırlanıyor. İşte verilen son kullanım tarihi ve ayrıntılar…

Workspace kullanıcıları Hangouts’tan Chat’e geçecek

Google Workspace kullanıcıları için bir değişiklik yapılacak. Hangouts severlerin güzeline gitmeyecek olan bu değişiklik ile Workspace içerisindeki iletileşme sistemi büsbütün Chat‘e taşınacak. Uzun müddettir kullanılmayan uygulama, yavaş yavaş tarihe karışacak üzere görünüyor.

Bir Workspace blog gönderisinde şirket, Hangouts’u devre dışı bırakma planlarının geçen yaz başladığından ve bu planın yavaş yavaş son etaba yaklaştığından bahsediyor. 22 Mart‘tan itibaren tüm kullanıcılar için zarurî bir Chat’i tercih et seçeneği gelecek.

Böylece vakitle kalıcı olarak Chat uygulamasına geçilecek ve Hangouts tarih olacak. Bu seçenek, sonradan iptal edilemeyecek ve kalıcı olacak. Bu ayarların başlangıç vakti ise kullandığınız Workspace’in yönetici ayarlarıyla kontaklı olacak.

Chat ve Hangouts’u eş vakitli kullananlar için bu mühlet 22 Mart’ta başlayacak ve 3 hafta sürecek. Sırf Hangouts kullananlar için ise 4 Nisan’da başlayıp 5 haftalık bir sürece tabi tutulacak. Sadece Chat uygulamasını tercih ettiğinizde Hangouts sırf kendi uygulamasından ya da sitesinden kullanılabilir olacak.

Bu geçiş kademesi, sırf Workspace kullanıcıları için geçerli. Şimdi kesin bir tarih belirtilmese de Hangouts uygulamasının büsbütün tarihe karışması için uğraşıldığı bariz. Google Chat’e zorla geçiş de bunun bir ispatı. Geçtiğimiz Ağustos ayından beri uygulama içerisinde kullanıcıları Chat kullanmaya davet eden banner’ların belirmesi de bir öbür ipucu.

2016’da çıkan, Android ve iOS kullanıcıları için gelen bir öbür iletileşme uygulaması Allo’nun başarısız olmasının akabinde Hangouts kullanıcıları da hayli azaldı. Bu da şirketi uygulamanın fişini çeknmeye itiyor. WhatsApp ve iMessage üzere uygulamaların da mevcut olduğunu düşünürsek, bu sonuç pek de şaşırtan değil.

Sizler Google’ın Hangouts uygulamasını yavaş yavaş piyasadan kaldırmaya çalışması hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: