Anasayfa / Alışveriş / Gereksiz DM’lere son: Instagram kıssalar için yeni bir özellik getiriyor!

Gereksiz DM’lere son: Instagram kıssalar için yeni bir özellik getiriyor!

Instagram, dünyanın dört bir yanında kullanılan tanınan toplumsal medya uygulamalarından sırf biri. Birçok işlevi olan uygulamada hepinizin bildiği üzere 24 saat mühlet görüntülenebilen kıssa gönderileri mevcut. Bu öykülere verilen söz karşılıkları birden fazla vakit DM kutunuzda boşuna yer kaplıyor.

Instagram, bu sıkıntıya bir son vermek için yeni bir özellik getiriyor. Bu özellik sayesinde bildiri kutunuz aylarca sadece kıssalara gönderilen tabir cevaplarından ibaret olan iletilerden kurtulacak. İşte ayrıntılar…

Instagram, kıssaları beğenme özelliği getiriyor

Meta, Instagram kıssalarına etkileşim kurmaya kolaylık sağlayacak yeni bir soluk getiriyor. Olağanda bir öyküye bir söz bıraktığınızda direkt bir bildiri gönderiliyordu. Bu da bildiri kutusunda ister istemez bir fazlalık meydana getiriyor. Artık ise beğendiğiniz bir öyküyü sırf bir beğeni tuşuyla belirtebileceksiniz.

Görüntülediğiniz öykünün alt kısmında beliren direkt bildiri yoluyla yanıt verme butonunun yanında kıssayı beğenebileceğiniz bir buton daha belirecek. Bu beğeniler, sırf kıssayı paylaşan kişi tarafından görüntülenebilir olup, akış gönderilerindeki beğeniler üzere öteki kullanıcılar tarafından görüntülenemeyecek. Böylece kimin öykünüzü beğendiğini görürken, kıssa işlevinin formatı da kaybolmayacak.

Instagram’ın, 2021’in sonlarında bu özellik üzerinde çalıştığına dair söylentiler mevcuttu. Canlı yayınlara gelen moderatör ekleme özelliği gündeme geldiğinde de bu detaydan bahsetmiştik. Artık ise katılaşmış oldu.

Alessandro Paluzzi’nin daha evvel paylaştığı beta görseli

Instagram Lideri Adam Mosseri mevzu hakkında şu cümleleri kurdu:

Buradaki fikir, insanların birbirlerine daha fazla takviye verebilmelerini sağlamak ve birebir vakitte DM’leri biraz temizlemek. İletileşme bizim için kıymetli bir önceliktir ve bunun büyük bir kısmı, siz ve kıymet verdiğiniz şahıslar ortasındaki DM’lere odaklanmaktır.

Sizler Instagram kıssaları için gelen beğeni butonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Gelmesini beklediğiniz bir özellik miydi? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.