Anasayfa / Alışveriş / Facebook’un çocuklara özel uygulaması güncelleme alıyor!

Facebook’un çocuklara özel uygulaması güncelleme alıyor!

Facebook, bu hafta Messenger Kids uygulamasını güncelledi. Bu bağlamda karanlık mod ve ses efektleri dahil olmak üzere üç özellik ekledi. Her güncelleme evvel iOS tarafında yer alırken, sonradan Android telefonlara geliyor.

Messenger Kids, Facebook‘un 13 yaş altı kullanıcılara yönelik iletileşme uygulaması olarak çıktı. Uygulama, ebeveynlerin şahısları yönetmesi, engellenen hesapları görüntülemesi ve iletileri izlemesi için bir gösterge panosu içeriyor.

Facebook Messenger Kids, karanlık mod alıyor

iPhone ve iPad kullanıcıları bu hafta, karanlık mod takviyesini ve sohbetten iki oyunculu oyunlar başlatma yeteneğini görmeye başlıyor. İkinci özellik, bir sohbet dizisine girdikten ve sağ alt köşedeki turuncu denetimci ‘Oynat’ sekmesine dokunduktan sonra faal hale geliyor.

Facebook Messenger Kids

Sesli iletiler için efektler yolda

Facebook son olarak robot, hayalet, goril, fare ve deniz kabuğu üzere sesli bildiriler için efektler sunuyor. Önümüzdeki haftalarda da bu özellik uygulama bünyesine geliyor. Messenger Kids, App Store üzerinden iPhone ve iPad için kullanılabiliyor.

İlgili bir haberde Facebook, özel labirent oluşturmaya yönelik içerik oluşturucu araçlarıyla klasik PAC-MAN oyununu platforma getiriyor:

Dört bireye kadar olan kümeler halinde tek başına ya da çok oyunculu oynayın. Her labirenti tamamlamak için birlikte çalışırken, toplamda en yüksek puan için birbirinizle rekabet edin. PAC-MAN COMMUNITY’nin yerleşik labirentine ek olarak, oyuncular Maze Creator aracılığıyla kendi düzeylerini ve zorluklarını da oluşturabiliyor.

Sizler Facebook Messenger Kids hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: