Anasayfa / Alışveriş / Facebook’tan hesabı kapananların içini rahatlatacak yenilik!

Facebook’tan hesabı kapananların içini rahatlatacak yenilik!

Facebook’un en büyük dezavantajlarından biri: verimli bir dayanak sistemi bulunmaması. Toplumsal medya şirketi rastgele bir nedenle hesabı kilitlenen yahut kalıcı olarak kapatılan kullanıcıları direkt Takviye sayfasına yönlendiriyor. Burada platformun topluluk kuralları hakkında bilgi veriliyor ve ihlale yol açan davranışlarda bulunmamanız gerektiği uyarısı yapılıyor.

Lakin kullanıcılar Facebook’un Dayanak sayfasının tahlil odaklı olmadığından şikayet ediyorlar. Geri bildirimlere kulak veren Meta ise nihayet daha sağlıklı bir dayanak sunmak için çalışmalara başladı. Şirket, kullanıcılara bir meseleyle müsabakaları durumunda birebir muhatap bulabilecekleri ‘canlı destek’ özelliğini test ettiğini duyurdu.

Facebook, canlı dayanak ile kullanıcılara birebir yardım edecek

Bir küme kullanıcıyla test edilmeye başlanan yeni özellik kapsamında içerik üreticiler, Facebook’un geliştirdiği özel takviye sayfasına erişebilecekler. Burada, ödeme sürecinde karşılaşılan sorunlar başta olmak üzere Reels üzere platformun özellikleriyle ilgili sorulara kadar her hususta yardım alabilecekleri bir takviye temsilcisiyle canlı olarak sohbet edebilecekler.

Canlı dayanak özelliği Facebook uygulamasında

Elbette canlı dayanak özelliği yalnızca içerik üreticiler ile hudutlu kalmayacak. Hesabı kilitlenen kullanıcılar da Facebook’un takviye temsilcisi ile görüşebilecekler. Şirket birinci etapta, olağan dışı etkinlikler nedeniyle hesaplarına erişemeyen yahut topluluk standartlarını ihlal ettiği için hesapları askıya alınan şahısların problemlerini çözmeye odaklanacağını tabir etti.

Meta, Facebook’un canlı takviye özelliğini dünya genelinde İngilizce konuşan sonlu sayıda kullanıcı ve içerik üretici ile test etmeye başladığını duyurdu. Şayet kapanan bir Facebook hesabınız varsa ve test kümesine dahil edilmişseniz, sizler de dayanak temsilcisiyle görüşebilirsiniz. Alışılmış bu, ne yazık ki hesabınızın kesin geri açılacağı manasına gelmiyor.

Şayet Facebook’un topluluk standartlarını ihlal ettiyseniz ve müsaade verilmeyen bir paylaşımda bulunduysanız hesabınızı hiç kurtaramayabilirsiniz. Lakin en azından yaşadığınız probleme, şirketin belirlediği kurallar çerçevesinde proaktif tahliller üretecek gerçek bir beşerle konuşarak daha sağlıklı dayanak alabileceksiniz. Canlı yardımın Türkçe konuşan kullanıcılara ne vakit geleceği ise şimdi belirli değil.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: