Anasayfa / Alışveriş / Facebook’tan çocuklara özel koronavirüs tedbiri

Facebook’tan çocuklara özel koronavirüs tedbiri

Geçtiğimiz günlerde yaptığı aktiflikte yeni firması olan Meta’yı tanıtan Facebook, esaslı bir değişim ile kullanıcıların karşısına çıktı. Bilhassa çocukların koronavirüs konusunda yanlış bilgilendirmeye maruz kalmaması için Facebook tarafından çalışma başlatacağı açıklandı.

Metaverse ismini verdiği sanal dünyayı tanıtan Facebook, kullanıcıların yeni bir internet tecrübesi yaşayacağının altını çizdi. Bununla bir arada koronavirüs konusunda epey katı kurallara sahip olan şirket, kullanıcıları koruyacak yeni tedbirler ile karşımıza çıkacak.

Facebook, çocukları koronavirüs ile ilgili yanlış bilgiden koruyacak

2020 yılında dünyayı derinden etkileyen koronavirüsün tesirleri hala sürüyor. Birçok ülkede alınan geniş tedbirler sonrasında ortaya çıkan aşılar, her ne kadar yayılımı yavaşlatsa da şimdi tam manasıyla tahlil sunmuyor.

FDA(Birleşik Devletler Besin ve İlaç Dairesi) tarafından yayımlanan raporda 5 ile 11 yaş ortası çocuklara Pfizer aşısı için acil kullanım yetkisi verildiği açıklandı. Yayımlanan raporun akabinde Facebook, kullanıcıların haber akışlarında çocuklar için koronavirüs aşılarının çocuklar için de onaylandığını ve çocukların nasıl aşı olabileceklerini açıklayan metin yayınlayacak.

Facebook’un siteden kaldıracağı COVID hakkında yanlış bilgilendirme listesine aşıların denenmemiş, inançlı olmadığı yahut çocuklar için etkisiz olduğuna dair yanlış tezler eklendi.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: