Anasayfa / Alışveriş / Facebook’a fiyatlı abonelik özelliği geldi!

Facebook’a fiyatlı abonelik özelliği geldi!

Facebook Community Summit etkinliğinde toplumsal ağ platformu yeni birtakım özelliklerini duyurdu. Bu seçenekler platform bünyesindeki kümeleri yönetmeye dair yeni araçları içeriyor. Bu noktada küme için tasarlanmış araçlar, alt kümeler ve fiyatlı abonelik üzere birkaç ekleme getirdi.

Özellikler ortasında çevrimiçi kümeleri yönetenlerin görünüm, karşılama iletileri ve daha pek çok özelliğe sahip olabilecekleri yer alıyor. Facebook bu seçeneklerin bir kümesi başkasından ayırt etmeye yardımcı olacağını düşünüyor. Yeni araçlarla yöneticiler kümenin renklerini değiştirebilecek, art planları ve yazı tiplerinde ayarlamalar yapabilecekler.

Facebook gelirden kesinti yapmayacak

Yöneticiler, uygulama mağazası fiyatları ve geçerli vergiler hariç aboneliklerden elde edilen karları alacak. Facebook şu anlık fiyatlı abonelik gelirinden rastgele bir kesinti yapmayacağını açıkladı. Tekrar de sürecin gidişatına bağlı olarak bu durumun değişkenlik gösterme ihtimali var.

Bağış toplama aktiflikleri dayanak aldı

Facebook kümeleri topluluk bağış toplama aktifliklerine de el atıyor. Bu noktada küme projeleri için para toplamak üzere durumlara üyeler ödeme yapabilecek. Kümeler, kümelerine bağlı bir dükkan aracılığıyla mal satabilme imkanına sahip oluyor. Bu da üyelerin kümesi desteklemesine farklı bir yol açıyor. Burada yöneticiler özel tişörtler ya da çantalar üzere çeşitli eserleri satışa sunabiliyor.

Facebook, erken test basamağında olan daha sonra geniş kapsamlı hale gelecek yeni bir tüketici tecrübesi sunduğunu söyledi. Şirket bu mevzu hakkında pek bir detay belirtmedi. Lakin sayfa yöneticilerinin tek bir yerde topluluklar oluşturmasını yardımcı olacağını belirtti.

Şirket bu değişikliklerin ana şirket Meta’nın inşa ettiği metaverse için gelecek planlarında kümelerin nasıl bir rol oynayacağını gördüğünü söyledi. CEO Mark Zuckerberg mevzu hakkında şunları söyledi:

“Facebook’taki kümeler ve topluluklar bu vizyonun kıymetli bir modülü olacak. Birlikte olmanın yerini hiçbir şey tutamaz. Fakat şahsen birlikte olamadığımız vakit metaverse bu yüz yüze ilişki hissini hissetmeye daha da yaklaşmamıza yardımcı olacak. Bu nedenle 2D ekranlarda uygulamalarımızdan daha sürükleyici sanal tecrübeler köprüler oluşturmaya odaklandık. Facebook ve kümelerini bunun merkezinde olacak. Bu topluluk kutlamalarının başlamasına yardımcı olmak için burada olmaktan dolayı memnunum. “

Mark Zuckerberg

Sizler Facebook bünyesine gelen fiyatlı abonelik özelliğini nasıl buldunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: