Anasayfa / Alışveriş / Facebook, yeni eserlerinde yanılgı bulana ödül verecek!

Facebook, yeni eserlerinde yanılgı bulana ödül verecek!

Geçtiğimiz devirlerde hem toplumsal medya platformlarında hem de daha evvel önce piyasaya çıkmış olan eserlerinde yanılgı bulan kullanıcılara ödül vadeden Facebook, tıpkı siyasetini çatı şirketi Meta ile de sürdürecek. Meta, yeni donanımları Quest 2, Portal ve Ray-Ban Stories için yanılgı bulan geliştirici ve kullanıcılara ödül vereceğini açıkladı.

Mükafatlar 500 dolardan başlıyor

Facebook, Meta’nın resmi blog sayfası aracılığıyla yayınladığı yeni basın bildirisiyle, kusur tespiti için ödül verme geleneğini devam ettireceklerini açıkladı. Bilhassa yakın devirde piyasaya sürülmüş olan Ray-Ban Stories için kusur bildirimlerini bekleyen şirket, geliştiricileri hem gözlükleri hem de Portal ve Quest 2 üzere başka donanım bileşenlerini tahlil etmeye davet etti.

Meta, her tespit edilen yanılgı için asgarî ödül ölçüsünün 500 dolar olduğunu ve aygıtta keşfedilen kusurun ehemmiyetine, keşfedilme zorluğuna ve kullanıcılar üzerindeki potansiyel tesirine nazaran belirlendiğini açıkladı.

Firmanın Güvenlik Mühendisliği Müdürü Dan Gurfinkel, şimdilik listelenen en büyük ödeme ölçüsünün 30.000 dolar olduğunu söyledi. Buna rağmen şayet keşfedilen yanılgı potansiyel bir sıhhat, güvenlik yahut zımnilik problemine yol açabilecek kadar ciddiyse, şirketin burada taktir hakkı kullanarak verilecek olan mükafatı artırabileceğini de kelamlarına ekledi.

Bilindiği üzere şirket, kusurlar için ödül verme programını birinci olarak 2011 yılında başlatmıştı. Bu sayede hem aygıt ve web sitelerini denetleyip problemleri bulan kullanıcıların ödüllendirilmesi hem de meselelerin kısa yoldan çözülmesi hedefleniyordu. Şirket, ortadan geçen 10 yılda toplamda 2 milyon dolardan fazla ödül dağıtıldığı açıklandı.

Pekala sizler Facebook (Meta) tarafından açıklanan bu yeni sistemle ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: