Anasayfa / Alışveriş / Facebook ve Instagram’ın TikTok hesabı var

Facebook ve Instagram’ın TikTok hesabı var

Tanınan toplumsal medya uygulaması Facebook, TikTok hesabı açmasıyla birlikte gündeme oturdu. Şuan itibariyle şirket şimdi bir görüntü yayınlamasa da 18,7 bin takipçiye sahip oldu. Facebook da artık bir Tiktok fenomeni mi olur yoksa influencerlarını mı takip eder daima birlikte göreceğiz.

Facebook ve Instagram’ın doğrulanmış TikTok hesapları ortaya çıktı

18,7 bin takipçiye sahip olan Facebook ve Instagram doğrulanmış hesaplarıyla birlikte tanınan uygulama olan TikTok mecrasında çok yakın bir vakitte faal hale gelebilir. TikTok daha öncesinde bir Instagram doğrulanmış bir hesap açarak uzun yıllardır Instagram platformunda etkin. Hatta Instagram’ın 481 milyon takipçisi varken TikTok’un ise 26,9 milyon takipçisi var.

Matt Navarra isimli toplumsal medya uzmanı Twitter’dan hesabı keşfettiğini vurgulayarak “Umarım ki Gerçek logolu görüntüler paylaşırlar” diyerek yorum yaptı. Facebook daha öncesinde faal olarak kullandığı onaylı Twitter hesabını dondurdu. Instagramcreators isimli hesaptan şirket paylaşımlar yapmaya da çoktan başladı.

Açılan yeni hesabın bir öteki baş karıştırıcı özelliği ise biyografi kısmına yazılan açıklama oldu. Açıklamaya “İnsanların yalnız olmaktansa birlikte daha fazlasını yapabileceğine inanıyoruz” yazıldı. Bu açıklama baş karıştırmasının yanı sıra şirketin Meta kullanıcı ismiyle bir hesap açmaması da bir nebze daha saçma bir hal aldı.

Facebook hesabın onlara ilişkin olduğunu doğruladı. Bir Meta sözcüsü, “Markalar, eserlerini ve hizmetlerini kullanan bireylere her gün ulaşmak ve onlarla etkileşim kurmak için birtakım toplumsal medya platformlarımız da dahil olmak üzere çeşitli kanallardan yararlanıyor.” dedi.

Facebook gözüne Z jenerasyonunu kestirdi

Facebook 2021 yılının son çeyreğinde etkin kullanıcı büyümesinde birinci kere bir düşüş göstermesinin akabinde Z jenerasyonunu daha fazla gaye almaya başladı. Açılan bu hesabın ise Z jenerasyonunun ilgisini çekmek için olması çok muhtemel.

Kısa görüntü formatını TikTok’tan kopyalayarak kendine uyarlayan Facebook, geçtiğimiz günlerde kısa görüntü formatını kendi uygulamasında da etkin hale getirdi. Zuckerberg, tarafından da büyük bir rakip olduğu kabul edilen platformda Instagram ve Facebook’un nasıl içerikler üreteceği ise merak konusu.

Facebook ve Instagram’ın yerinde siz olsaydınız TikTok’a nasıl içerik üretirdiniz? Fikirlerinizi yorumlar ve forum kısmında bekliyoruz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: