Anasayfa / Alışveriş / Facebook Reels’e yeni özellik: Kullanıcılar mutlu olacak!

Facebook Reels’e yeni özellik: Kullanıcılar mutlu olacak!

Toplumsal medya uygulamaları her geçen gün gelişirken birbirlerinden etkilenmeyi de sürdürüyor. Birinci olarak Instagram’da kullanıma sunulan ‘Reels’ özelliği geçtiğimiz aylarda Facebook üzerindende kullanıma açılmıştı.

Meta, Facebook için sunulan bu yeni bilhassa ile genç kullanıcılar ortasında tanınan olan TikTok ve Snapchat üzere uygulamalarla rekabet etmeyi planlıyor. Facebook Reels’e gelen yeni özellik ile kullanıcılar yeni ve daha orjinal içerikler üretebilecek.

Üçüncü taraf uygulamar ile Faceook Reels paylaşılabilecek

Meta, üçüncü taraf uygulamalar üzerinden direkt Facebook Reels içerikleri paylaşılmasına müsaade veren “sharing to Reels” özelliğini duyurdu. Böylece öbür uygulamalar üzerinden hazırlanan görüntü ve içerikler Facebook Reels üzerinden paylaşılabilecek.

Şirket, yaptığı açıklamada yeni güncelleme ile öbür uygulama kullanıcılarının Reels’in düzenleme araçlarından yararlanırken klipleri direkt Reels’e gönderebilme imkanı tanındığını belirtiyor. Özelliği kullanan birinci uygulamar ortasında tanınan karaoke uygulaması Smule’nin yanı sıra görüntü düzenleme uygulamaları Vita ve VivaVideo yer alıyor.

Yeni güncelleme ile birlikte Facebook’un Reels’e ne kadar değer verdiği de anlaşılmış oldu. Bilhassa genç kullanıcılarının bir kısmını TikTok’a kaybeden Facebook yeni özellikler ile birlikte kitlesini müdafaaya çalışıyor. Ünlü toplumsal medya sitesi daha evvel de Snapchat’e karşı ‘Hikayeler’ özelliği ile emsal bir yol izlemişti.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Reels’e verdikleri değeri lisana getirdi. Başarılı CEO, Reels hakkında “Hikayeler kadar kıymetli bir ürünümüz” olacak ve genç kullanıcılara hitap edecek halde tekrar düzenleyeceğiz formunda konuşmuştu.

Pekala siz Facebook’un Reels özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu özelliği hiç kullandınız mı? Görüşlerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: