Anasayfa / Alışveriş / Facebook, profiller için büyük yeniliği duyurdu!

Facebook, profiller için büyük yeniliği duyurdu!

Facebook, içerik üreticilerin farklı bir sayfa oluşturmadan para kazanmasını sağlayacak Profesyonel Modu tanıttı. Çatı şirket Meta’nın içerik üreticilere yaptığı 1 milyar dolar pahasındaki yatırımın bir modülü olan bu özellik başlangıçta ABD’deki kullanıcıların erişimine açılacak.

Profesyonel Mod ile bir arada, kullanıcılar Facebook’ta daha evvel sayfalara mahsus olan araçları şahsi profillerinde kullanabilecekler. Bu araçlardan en değerlisi olan Reels Play bonus programı, içerik üreticilere ayda 35.000 Amerikan dolarına kadar gelir elde etme imkanı sağlıyor. Ancak programa her isteyen katılamıyor ve Meta hangi profilin iştirake uygun olduğunu kendisi seçiyor.

Profesyonel Facebook hesapları, kapsamlı tahlil yapabilecek

Profesyonel mod ile içerik üreticiler toplam paylaşım, reaksiyon ve yorum sayısını görebilecekler. Ayrıyeten vakit içindeki takipçi artışlarının tahliline de erişebilecekler. Şu ana kadar Facebook sayfalarına mahsus olan bu özellikler yeni periyotta profillere de açılacak.

İçerik üretici olarak profilinizi Profesyonel moda geçirdiğinizde paylaşımlarınızı kimin görebileceğini denetim edebileceksiniz. Lakin eski periyottan farklı olarak, herkes sizi takip edebilecek ve genel içeriklerinizi ana sayfada görebilecek. Yalnızca arkadaşlarınızla paylaşmayı tercih ettiğiniz gönderilerde ise değişiklik olmayacak. Bunlar her zamanki üzere arkadaşlarınıza özel kalacak.

Meta, yayınladığı blog paylaşımı ile Profesyonel modu ABD’de kullanıma sunduğunu duyurdu. Önümüzdeki yıl ise EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) ülkelerine genişleteceği bilgisini paylaştı.

Facebook Reels, EMEA bölgesine açılıyor

Meta, TikTok’a rakip olarak geliştirdiği Instagram Reels özelliğini Eylül ayında Facebook uygulamasına entegre etti. Birinci başta ABD’deki iOS ve Android kullanıcıları Facebook’ta Reels görüntüsü paylaşma imkânına sahip olurken; şirket bu fonksiyonu 2022 yılında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) ülkelerinde kullanıma sunacağını duyurdu.

Facebook Reels özelliği ile kullanıcılar platforma entegre edilen birbirinden farklı müziklere, seslere ve efektlere erişebilecekler. Oluşturulan görüntüler hem Facebook Haber Kaynağı’nda hem de kümelerde gözükecek. Ayrıyeten direkt ilgili görüntünün sayfasından içerik üreticinin hesabına ulaşmak da mümkün olacak.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: