Anasayfa / Alışveriş / Elon Musk’tan 19 yaşındaki gence farklı teklif

Elon Musk’tan 19 yaşındaki gence farklı teklif

Ünlü teşebbüsçü Elon Musk’ı bazen projelerinden çok, attığı tweetler ile duyuyoruz. Bugün de o günlerden biri, ünlü teşebbüsçü tekrar toplumsal medyadaki hareketleriyle gündemde. Çabucak çabucak her milyarderin vakit kazanmak için kullandığı jetler vardır. Elon Musk da ulaşım için bu havayolunu tercih ediyor. Fakat Twitter’daki bir hesap, Musk’ın jetini takip edip ayrıntıları bir müddettir Twitter’dan paylaşıyor.

Elon Musk bundan rahatsız olmuş olmalı ki 19 yaşındaki bir gence ileti atıp tek seferlik bir iş teklifinde bulundu. Bu enteresan konuşma süratlice Twitter gündemine oturdu.

Elon Musk, jetinin takip edilmemesi için 5000 dolar teklif etti

Twitter’daki @ElonJet isimli hesap, Elon Musk’ın özel jetiyle ilgili uçuşları daima olarak paylaşıyor. Jet havalandığında ya da yere indiğinde uçuş ile ilgili bilgiler herkese açık olarak paylaşılmakta. Bu sayfanın sahibi havacılığa ilgili olan 19 yaşındaki Jack Sweeney’e ilişkin. Protocol’un haberine nazaran Elon Musk, Sweeney ile irtibata geçip sayfasını silmesi için 5000 dolar teklif etmiş. Bunun akabinde sayfadaki botun nasıl çalıştığı ile ilgili sorular sorup birtakım bilgiler almış.

Sweeney, Musk’ın teklifini kabul etmeyip yerine öteki bir teklif yapmış. Kendisinin aktardığına nazaran, Musk’a fiyatı 50.000 dolara çıkarmayı teklif etmiş. Bu paranın hem üniversite masrafına yardımcı olacağını, hem de Tesla Model 3 alabileceğini de eklemiş. Elon Musk, bunu düşüneceğini söylese de şu ana kadar bir karşılık gelmemiş. Yanıt gelmemesi üzerine Sweeney, bir fiyat almak yerine stajı tercih edebileceğini söylemiş. Fakat şu ana kadar bir yanıt yok.

Elon Musk ve Jack Sweeney ortasındaki pazarlığın sonucu ne olur bilemiyoruz. Fakat jetinin daima takip ediliyor olması bir güvenlik riski üzere görünüyor. Aslında her uçağı ve çabucak hemen her özel jeti birtakım siteler aracılığıyla takip etmeniz mümkün. Lakin bu takip bilgilerinin Twitter’da paylaşılıyor ve 80.000’den fazla insan tarafından takip ediliyor olması bir risk ögesi.

İkili ortasındaki pazarlığın nereye varacağını merakla bekliyoruz. Siz olsanız 50.000 doları mı, yoksa Tesla’da stajı mı tercih ederdiniz?


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: