Anasayfa / Alışveriş / Elon Musk’ın pay ortağı olması Twitter’ı karıştırdı: İşte nedeni!

Elon Musk’ın pay ortağı olması Twitter’ı karıştırdı: İşte nedeni!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ın en büyük pay ortağı olmasının yankıları sürüyor. Son olarak şirketin idare şurasına da seçilen iş insanı, görünüşe nazaran kimi çalışanları endişelendirmeye başladı. İşte ayrıntılar…

Elon Musk, görüşleriyle Twitter çalışanlarını endişelendirdi

Elon Musk’ın toplumsal medya platformları ortasından en çok Twitter’ı tercih ettiği su götürmez bir gerçek. Çünkü bunu geçtiğimiz günlerde daha da pekiştiren ve şirketin yüzde 9,2’lik payını alan iş insanı, son olarak bir atılım daha yaparak 2024 yılına dek Twitter’ın idare konseyine girdi.

Elon Musk’ın toplumsal medya platformunun en büyük hissedarı olmasının akabinde şirketin çalışanları da kimi noktalarda endişelenmeye başladı. Bir müddet evvel Reuters’a açıklamalarda bulunan dört Twitter çalışanı, Musk’ın görüşlerinin platformun istismarcı kullanıcılar ve ziyanlı içerikler siyasetini olumsuz tarafta etkilemesinden telaşlı olduklarını tabir ettiler.

İş beşerinin idare şurasına da girmesiyle uzun yıllardır platformun daha sağlıklı bir yer haline gelmesi için verilen uğraşın zayıflayabileceği ve trolleme üzere olayların daha da artacağına yönelik bir kaygı kelam konusu. Bunun aksi biçimde birtakım çalışanlar da Musk’ın faal kullanıcı olduğundan platforma yeni bir bakış açısı sağlayacağını düşünüyor.

Hatırlanacağı üzere kendisini tabir özgürlüğü savunucusu olarak tanımlayan Musk’ın Twitter pay ortağı olduğunun ortaya çıkmasının akabinde, 6 Ocak 2021’de meydana gelen kongre baskını olayları sırasında yaptığı paylaşımlarla insanları örgütlediği için Twitter’dan engellenen Donald Trump’ın platforma geri getirilmesine yönelik davetler yapılmıştı. Lakin iş insanı, siyasi kesitten gelen bu davetlerin karşısında sessizliğini korumuştu.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk, kimi çalışanların düşündüğü üzere platformun siyasetlerini olumsuz istikamette etkileyebilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: