Anasayfa / Alışveriş / Elon Musk, Twitter’ı az kullanan ünlülerden şikayetçi!

Elon Musk, Twitter’ı az kullanan ünlülerden şikayetçi!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’ın en fazla takipçiye sahip olan ünlülerden kimilerinin çok az paylaşım yaptığını fark ettikten sonra, ortağı olduğu Twitter’ın geleceğini sorguladı.

Twitter’ın idare konseyine davet edilen Elon Musk, en çok takipçisi olan Twitter hesaplarını sıralayan bir tweet’i alıntıladı. Musk, Twitter’ın en uygun hesaplarının birçoklarının platformda etkin olmadıklarını lisana getirdi ve bu durumun Twitter’ın “öldüğünün” bir işareti olup olmadığını sordu.

Elon Musk’tan değişik soru: Twitter ölüyor mu?

Twitter’da en çok takipçisi olan hesaplar ortasında eski ABD Lider Obama, pop müzikçileri Justin Bieber, Katy Perry, Rihanna, Taylor Swift ve Lady Gaga ve futbolcu Cristiano Ronaldo yer alıyor. Musk ise açıklamasında, “En uygun hesapların birçok nadiren tweet atıyor ve çok az içerik paylaşıyor. Twitter ölüyor mu?” dedi.

Taylor Swift’in son üç ay içerisinde hiçbir içerik paylaşmadığını tabir eden Musk, Justin Bieber’ın ise tüm yıl boyunca sadece bir sefer gönderi paylaşmasını garipsedi.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta Tesla ve SpaceX’in CEO’su Musk, Twitter’ın yüzde 9,2’lik payını satın aldı. Twitter payları, bu haberin akabinde yüzde 25’ten fazla paha kazandı.

Musk şu anda şirketin yaklaşık 73,5 milyon hisseyi denetim ediyor ve bu, en büyük Twitter’ın en büyük hissedarı olduğu manasına geliyor. Musk’ın satın alımı, Twitter’ı tabir özgürlüğüyle ilgili olarak eleştirmesinden yaklaşık bir hafta sonra geldi.

Twitter, son yıllarda tekraren sansür uygulamasıyla dikkat çekti. Örneğin latife yollu haberler üreten The Babylon Bee’yi, Biden idaresinde çalışan transseksüel bayan Rachel Levine’i “Yılın Adamı” mükafatına layık gördüğü için askıya aldı.

Twitter ayrıyeten 6 Ocak Capitol taarruzları sırasında ise eski ABD Lideri Trump’ın hesabını askıya almasıyla büyük bir tartışmaya yol açmıştı.

Ayrıyeten hatırlatmak gerekiyor ki Elon Musk, idare şurasında olsa dahi Twitter siyasetleri hakkında karar verme yetkisine sahip değil. İdare heyetindeki isimler, siyasetlere rehberlik etme ve geri bildirim sağlamadan sorumlu.

Pekala ya siz Elon Musk tarafından lisana getirilen Twitter şikayeti hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yahut SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: