Anasayfa / Alışveriş / Elon Musk Twitter’a el atacak: İşte beklenen dört değişiklik!

Elon Musk Twitter’a el atacak: İşte beklenen dört değişiklik!

Tesla kurucusu ve CEO’su Elon Musk, 4 Nisan tarihinde Twitter’dan %9,2’lik pay aldı. İş adamının bu atağından sonra toplumsal medya platformu, %25’ten fazla paha kazandı. 73,5 milyonluk pahayla Twitter’ın en büyük hissedarı olan Elon Musk, platformda birçok değişiklik yapmak istediğinin sinyallerini vermişti.

Twitter’ın daha özgür ve dinamik olmasını isteyen hissedar, yapmak istediği değişiklikleri daha evvel kendi hesabından paylaşmıştı. Pekala, Elon Musk Twitter’da hangi değişiklikleri yapmak istiyor? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Elon Musk, Twitter için birçok değişiklik istiyor!

Twitter idare konseyine katılan Elon Musk, daha evvelce platformun gereğince özgür olmadığından yakınmıştı. CEO, Twitter’ın bir kent meydanı olduğunu düşündüğünü ve bu yüzden herkesin fikrini belirtebileceği özgür bir alan olmasını istediğini açıklamıştı. Bu yüzden Musk’ın söz özgürlüğü alanında Twitter’ı daha demokratik hale getirmesi bekleniyor.

Elon Musk, tekrar geçmişte yaptığı bir paylaşımda Twitter’ın toplumu şekillendirmede tesirli olduğunu düşündüğünü paylaşmıştı. CEO bu yüzden geçtiğimiz ay yaptığı bir anketle kullanıcılarına algoritmada açık kaynak olup olmaması gerektiğini sormuştu.

Elon Musk, toplumsal medya platformunda paklık yapmak istiyor. Tesla kurucusu, Şubat ayında bir bot hesaplarıyla ilgili olumsuz tweet atan bir kullanıcıya karşılık vermişti. Cevapta ise bunun daha ne kadar müddet devam edeceğini sormuştu. İş adamının bu yanıtından ötürü bot hesapları hakkında bir değişiklik yapması bekleniyor.

Son olarak çok ses getiren özellik ise olağan ki bir düzenleme butonu. Elon Musk, pay satın almadan yaptığı bir Twitter anketinde kullanıcılara düzenleme butonu isteyip istemediklerini sormuştu. Twitter da daha sonra yaptığı bir paylaşımla düzenleme butonu üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk’ın Twitterdan pay alması daha neleri değiştirecek? Niyetlerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: