Anasayfa / Alışveriş / Elon Musk, Tweetlerini incelemek isteyen ABD’ye Eminem’le karşılık verdi

Elon Musk, Tweetlerini incelemek isteyen ABD’ye Eminem’le karşılık verdi

Twitter’dan yaptığı paylaşımlar yüzünden ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ile davalık olan Elon Musk, son savunmasında rapçi Eminem’in eski bir müziğinden alıntı yaptı. Musk’ın son mahkeme başvurusu, yeniden olay olacak üzere duruyor.

Menkul Değerler ve Borsa Kurulu tarafından daha evvel başlatılan bir inceleme, Elon Musk’ın Twitter’dan paylaşım yapmasını kısmen engellemek istiyordu. SEC, Musk’ın yazdığı tweetleri ve yorumları paylaşmadan evvel avukatın onayından geçirmeyi planlıyordu. Ama, dünyanın en varlıklı insanı bu durumu tiye alıyor üzere görünüyor.

Elon Musk, SEC’e Eminem müzik kelamıyla karşılık verdi

Elon Musk’ın Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na karşı yaptığı son mahkeme müracaatında, Eminem’in meşhur “Without Me” müziğinden alıntı olduğu fark edildi. Eminem’in 2002 yılında yaşadığı durumla misal şeyleri yaşayan Musk, savunmasını meşhur müzikten çıkardı.

Eminem, Without Me müziğinde Federal Bağlantı Şurası (FCC) ile yaşadığı meseleleri lisana getiriyordu. Ünlü rapçi, 2002 yılında kendi müziğini çaldığı için Colorado radyosuna ceza veren FCC’ye karşılık olarak “FCC, ben olmama müsaade vermiyor, o halde haydi görelim/Bu yüzden beni susturmaya çalıştılar” sözlerini kullanmıştı.

Musk’ın avukatları ise kişisel özgürlük kıymetine olsa dahi federal kurumların yetkisinin genişletmesinin hakikat olmadığı söyleyerek, müzikteki “FCC” tabirini “SEC” ile değiştiren bir savunma yaptı.

SEC tarafından 2018 yılında imzalanan bir “Twitter denetim kararnamesine” nazaran Tesla CEO’su Elon Musk, tweetlerini paylaşmadan evvel avukat denetiminden geçmek zorunda. SEC’in bu kararı almasındaki ana münasebet ise Musk’ın paylaşımları yüzünden Tesla paylarını tehlikeye girmesi.

Federal kurum ayrıyeten Musk’ın, Twitter’da Tesla paylarının yüzde 10’unu satıp satmaması gerektiğini soran bir anketine de soruşturma başlattı.

Pekala ya siz Elon Musk tarafından Eminem kelamlarıyla verilen bu karşılık hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi ShiftDelete Net Forum ve yorumlar kısmında bekliyoruz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: