Anasayfa / Alışveriş / Elon Musk, Trump’ın Twitter hesabını açacak mı? Şirket karıştı

Elon Musk, Trump’ın Twitter hesabını açacak mı? Şirket karıştı

Şirket paylarına ortak olduktan sonra Twitter’ı karıştırmayı başaran Elon Musk, artık de eski ABD Lideri Donald Trump’a umut olabilir. Twitter’ın idare heyetine katılmayacağını söyleyen Musk, Trump’ın hesabını yine faal edebilir mi?

Trump hayranları, Elon Musk’ın Twitter’ın idare konseyinden geri çekilmesi sonrası hayal kırıklığına uğradı. Twitter’a ortak olduğundan beri Trump hakkında açıklama yapmayan Musk’ın, eski Liderle ortasının üzücü olmadığı biliniyor.

Trump, Elon Musk sayesinde Twitter’a geri geliyor argümanı

Tesla CEO’su Elon Musk, 4 Nisan tarihinde Twitter’dan yüzde 9,2’lik pay aldı. Musk’In bu atılımından sonra toplumsal medya platformu payları yüzde 25’ten fazla paha kazandı. 73,5 milyonluk pahayla Twitter’ın en büyük hissedarı olan Elon Musk, platformda birçok değişiklik yapmak istediğinin sinyallerini vermişti.

Hatırlayacağınız üzere Trump’ın hesabı, Twitter’ı Capitol olaylarını kışkırtmak için kullandığına dair tasalar nedeniyle 8 Ocak 2021’de askıya alınmıştı. Bu nedenle Musk şirketin idare heyetine katılma planlarını açıkladığında, askıya alınan hesapların yanı sıra Trump’ın yasağının da geri çekileceği düşünüldü.

Lakin Twitter CEO’su Parag Agrawal tarafından yapılan açıklamada, Musk’ın idare heyetine katılmayacağı doğrulandı. Bu açıklama Dogecoin destekçilerinden Trump hayranlarını kadar binlerce kişiyi hayal kırıklığına uğrattı.

Elon Musk, Twitter idaresine katılsaydı bile platformda değişiklik yapma hakkına sahip olmayacaktı. Daha evvel bir Twitter sözcüsü, Musk’ın idare konseyi üyeliğinin karar alma için kâfi olmadığını söylemişti.

“Politika kararlarımız, idare konseyi yahut hissedarlar tarafından belirlenmiyor ve rastgele bir siyaset kararını aksine çevirme planımız yok.”

Donald Trump’ın Twitter’a alternatif olarak piyasaya sürdüğü toplumsal medyası Truth Social, inişli çıkışlı duyurusundan bu yana yeni kullanıcı sayısında büyük kayıplar görüyor. Birinci kademede yalnızca iOS kullanıcılarına sunulan toplumsal medya ağının tesirini yitirdiği düşünülüyor.

Pekala ya siz Elon Musk tarafından Trump’ın Twitter hesabı için bir atılım geleceğini düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlarda yahut SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Twitter çalışanlarından olay yaratacak Elon Musk açıklaması

Elon Musk, Nisan ayında Twitter payı aldığını açıkladı. Satın alma sonrasında kimi Twitter çalışanları, Elon Musk ile ilgili niyetlerini lisana ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: