Anasayfa / Alışveriş / Elon Musk, LGBTQ üzerinden Netflix ile dalga geçti

Elon Musk, LGBTQ üzerinden Netflix ile dalga geçti

Dünyanın en varlıklı insanı Elon Musk, Twitter’da yaptığı paylaşımlarla tartışma yaratmaya devam ediyor. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk artık de Netflix paylaşımlarını eleştirdi. Musk, Ukrayna ve Pablo Escobar dizisi Narcos üzerinden Netflix içeriklerini eleştirdi.

Elon Musk, toplumsal paylaşım sitesi Twitter’da yaptığı Netflix paylaşımıyla yeniden ortalığı birbirine kattı. Brezilyalı aktör Wagner Moura’nın Narcos dizisinde Pablo Escobar’ı canlandırdığı bir fotoğrafı kullanarak, Ukrayna-Rusya savaşı üzerinden Netflix’in LGBTQ karakterli üretimlerine göndermede bulundu.

Elon Musk’tan Netflix’e Ukrayna-Rusya savaşı göndermesi

Tesla ve SpaceX CEO’su; cinsiyet, ırk ve kimlik seçimleriyle tartışma yaratan Netflix üretimlerini tiye aldı. Musk paylaşımında, “Netflix, trans Rus askerine aşık olan siyah Ukraynalı hakkında bir sinema yapmak için savaşın bitmesini bekliyor” sözlerini kullandı.

Musk’ın taarruza uğrayan Ukrayna’yı yakından desteklediğini de belirtmekte yarar var. Birinci olarak Ukraynalı bakanın talebine cevap olarak, uydu internet hizmeti Starlink’i Ukrayna’ya yönlendirdi. Akabinde Rusya’nın altyapıya yönelik taarruzları karşısında, Starlink’in çakmakla bile çalıştırılabilmesini sağlayan güç tüketimi güncellemesini paylaştı.

Musk ayrıyeten öbür bir paylaşımında ise trend olan her mevzuyu destekleyen bireyleri eleştirdi. Toplumsal medyadaki mevzuyu desteklediğini göstermek için profil fotoğrafını güncelleyenlerle alay eden Musk paylaşımında, “Şu anki (popüler olan) şeyi destekliyorum” sözünü kullandı.

Elon Musk’ın Twitter profili 77 milyondan fazla kullanıcı tarafından takip ediliyor ve her paylaşımı on binlerce beğeni ve yorum alıyor. Musk her ne kadar milyarder teşebbüsçü olarak bilinse de, Twitter’ı toplumsal medya fenomenleri kadar faal kullanıyor.

Elon Musk tarafından Netflix için yapılan bu paylaşım hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi burayı tıklayarak SDN Forum‘daki ilgili mevzuda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: