Anasayfa / Alışveriş / Elon Musk, ismini kullanan dolandırıcıyla dalga geçti!

Elon Musk, ismini kullanan dolandırıcıyla dalga geçti!

Kripto para yatırımcılığının lisandan lisana dolaşmasıyla dolandırıcılar için de bir ekmek kapısı açılmıştı. Bugüne kadar Elon Musk üzere ünlü isimlerin ismini kullanarak kripto para dolandırıcılığına karışan sayısız dolandırıcı türedi. Hatta bunlara kanıp tüm birikimini kaybeden beşerler da gördük. Elon Musk, ismini kullanarak insanları dolandırmaya çalışan birine karşılık verdi.

Elon Musk’ın kripto para dolandırıcısına yanıtı: “Hahaha”

Kripto para denince akla gelen birinci isimlerden biri Elon Musk. Ünlü girişimcinin kripto paralarla olan şöhreti o kadar yayıldı ki, kripto paraları Elon Musk’ın icat ettiğini sananlar var. Bununla ilgili teoriler de bulunsa da nihayetinde Elon Musk, kripto para teknolojisinin yaratıcısı değil. Milyarder girişimcinin ismini kullanarak Twitter’da insanlara parasız Bitcoin vereceğini söyleyen yüzlerce dolandırıcı bulunuyor. İşin en makûs yanı da Twitter’ın bu hesaplara mavi tik veriyor olması.

Mavi tiki olan ve ismini farklı karakterle Elon Musk üzere yazan dolandırıcının tweet’ine, gerçek Elon Musk’tan şu karşılık geldi:

Dolandırıcının yaptığı paylaşım, sizi bir siteye yönlendiriyor ve açılan sitede fiyatsız BTC kazanabileceğiniz söyleniyor. Bunun için öncelikle hangi kripto parayı istediğiniz soruluyor, akabinde size bir kripto para cüzdanı veriliyor ve buraya kripto para göndermeniz isteniyor. Dolandırıcı bu noktada 0.1 BTC ile 40 BTC ortasındaki ödemeleri kabul ediyor ve yatırdığınız meblağın iki katının hesabınıza yansıyacağını söylüyor. Elbette bu bir palavra.

Daha evvel Elon Musk’ın ismini kullanarak birebir taktiği kullanan dolandırıcılar da görmüştük. Lakin dolandırılmamak, dolandırılmaktan daha kolay. Kelam konusu paranız olunca hep sağlıklı düşünün ve Twitter üzere platformlarda size paranızı katlayacağını söyleyenlere inanmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: