Anasayfa / Alışveriş / Elon Musk ismini değiştirdi, Lorde Edge patladı!

Elon Musk ismini değiştirdi, Lorde Edge patladı!

Milyarder Elon Musk, Twitter hesabındaki ismini değiştirerek takipçilerini şaşkına çevirdi. Ansızın görünen ismini ‘Lorde Edge’, pozisyonunu ise Tröllheim yaptı. Tesla CEO’su 6 Kasım’da şirketteki paylarının yüzde 10’unu satma fikrini takipçilerine danışmış ve çoğunluk onaylarsa satış yapacağını söylemişti. Kelam konusu isim değişikliğinin, bununla alakası olup olmadığı bilinmiyor. Lakin Elon Musk’ın bu hareketi, tıpkı isimdeki Lorde Edge Token’ına bir epey yaradı.

Lorde Edge bedeli yüzde 380 arttı

24 saatlik süreç hacmi an itibariyle 30.621.718 dolar düzeyine çıkan Lorde Edge (EDGELON), 0.00001722 dolar fiyattan süreç görüyor. Son 24 saat içerisinde en düşük 0.000002724 doları gören EDGELON, CoinMarketCep’in bilgilerine nazaran en fazla 0.00001798 dolara çıktı.

Pekala Elon Musk neden durup dururken Twitter’daki ismini Lorde Edge yaptı? Kendisinden bu mevzuda şimdi bir açıklama gelmiş değil. Lakin toplumsal medya birtakım teoriler ile çalkalanıyor. Kripto para ünitesi Dogecoin’in yaratıcılarından Shibetoshi Nakamoto, isim değişikliğini “Elder Doge” (Yaşlı Doge) sözüne atıfta bulunmak gayesiyle yapılan bir anagram olarak yorumladı.

Anagram; bir sözcüğün yahut sözcük kümesinin harflerinin yerlerinin değiştirilerek öbür bir söz meydana getirilmesi manasına geliyor. Nakamoto, Elon Musk’ın aslında ‘Elder Doge’ sözcüğünü kast etmek gayesiyle bu sözdeki harflerden türeterek Lorde Edge ismini oluşturduğunu sav ediyor.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: