Anasayfa / Alışveriş / Clubhouse, yeni güncelleme test ediyor: Kullanıcılar çevrim içi görünecek

Clubhouse, yeni güncelleme test ediyor: Kullanıcılar çevrim içi görünecek

Davetiye sistemiyle kullanılabilen ABD merkezli platform Clubhouse, yeni bir güncelleme duyurdu. Bu güncellemede, en çok dikkat çeken özellik ise sohbet sırasında kimin çevrim içi olup olmadığını görmek oldu. Sohbet platformuna nazaran bu güncelleme, Android ve iOS aygıtlarda şimdi test edilmeye başlandı.

Birinci olarak yalnızca sesli sohbet odası özelliği bulunan Clubhouse, rakip platformların birebir özelliği getirmesiyle yazılı sohbet özelliğini duyurmuştu. Pekala toplumsal medya medya devinin duyurduğu şimdi test kademesinde olan güncellemesi nasıl kullanılır ve ayrıntıları neler? Habere daima birlikte göz atalım.

Clubhouse, kullanıcılarını çevrim içi kılıyor!

Toplumsal medya platformu Clubhouse, yayınladığı bir blog gönderisinde güncelleme getirdiğini ve bünyesine neler eklediğini açıkladı. Platformun yaptığı açıklamada sohbet odasında kimin çevrim içi olup olmadığını anlamaya yarayan özelliği test ettiğini duyurdu.

Clubhouse, çevrim içi olan kullanıcılara el sallama emojisi yollayarak onlarla oda başlatma özelliğini de açıkladı. Emoji yolladıktan sonra kullanıcılar, özel odalar yerine toplumsal odalar atacak ve arkadaşlarına ping (sunucuya yollanan ve yanıt beklenen bir sinyal) atabilecek. Ayrıyeten konuşmayı saklı tutmak isteyenler için de kilit koyulabilecek.

Platform, ek olarak güncelleme için de şu açıklamaları yaptı:

Bu çeşit spontane, sıradan anlar her vakit manşetlere husus olan öyküler değildir, lakin bunlar Clubhouse’u olağanüstü yapan şeyin özüdür. Bunu göz önünde bulundurarak, eski arkadaşlarınızı süratli bir formda bulup onlarla konuşmaya başlamayı ve bu ortada yenilerini oluşturmayı kolaylaştırmak için kimi yeni özellikler oluşturuyoruz!

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce toplumsal medya platformu Clubhouse’ın şimdi test basamağında olduğunu belirttiği güncellemesi nasıl? Niyetlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: