Anasayfa / Alışveriş / Clubhouse, uygulama zorunluluğunu kaldırdı

Clubhouse, uygulama zorunluluğunu kaldırdı

Sesli sohbet uygulaması Clubhouse, 2020’deki birinci çıkışından beri taşınabilir uygulama gerektiriyordu. Kullanıcılar toplumsal ağda bir odaya katılmak ve sohbeti dinlemek için Clubhouse’u telefona yüklemek zorundaydı. Lakin toplumsal medya platformu bu mecburiliği ortadan kaldırdı.

Bugünden itibaren artık Clubhouse kullanıcıları hem webde hem de mobilde canlı odalara tarayıcı üzerinden katılabilecek. Böylelikle Clubhouse’a bilgisayardan ya da uygulaması yüklenemeyen bir platformdan erişmek direkt mümkün olacak. Hatırlanacağı üzere şirket geçtiğimiz sene Android‘e de adım atmıştı. Yeni kararıyla birlikte faaliyet alanını yaygınlaştırmış oldu.

Clubhouse odalarının özel ilişkisi olacak

Toplumsal medya şirketi, Clubhouse taşınabilir uygulamasına paylaşım özelliği ekledi. Oluşturduğunuz odanın sol alt köşesindeki ok ikonuna tıklayarak; direkt Clubhouse’un içinde odanızı paylaşabileceğiniz üzere Instagram, WhatsApp üzere uygulamalar aracılığıyla da arkadaşlarınıza, eşinize, dostunuza gönderebilirsiniz. Ayrıyeten odanın ilişkisini da kopyalayabilirsiniz.

Kopyaladığınız temas, odanızın tarayıcı vasıtasıyla web ortamında açılmasını sağlayacak. Kontağa erişimi olan bireyler, Clubhouse’ta oturum açmaksızın sohbete katılabilecekler. Lakin aktarılan bilgiye nazaran bu özellik şimdilik ABD’de çalışıyor. Ayrıyeten şirket özelliğin test basamağında olduğunu ve gelecekte başka ülkelerde de kullanıma sunacağı bilgisini paylaştı.

Oda oluşturmak için hesap mecburî

Oturum açma zaruriliği yalnızca odaya iştirak için kalktı. Yeni bir sohbet odası oluşturmak için hala bir Clubhouse hesabına sahip olmanız gerekiyor. Bunun yanında Clubhouse’un taşınabilir uygulamasını da Android yahut iOS telefonunuza yüklemeniz isteniyor.

Yeni özelliği kullanmak için;

  • Öncelikle “Start a new room” butonuna basarak oda oluşturun.
  • Akabinde sol alt köşedeki “Share” düğmesine tıklayın.
  • Odayı paylaşmak istediğiniz yolu belirleyerek sürece devam edin.

Clubhouse sol alt köşedeki paylaşım düğmesinde odanın kaç sefer paylaşıldığını da gösterecek. Böylece kimlerle etkileşim kurduğunuzu daha güzel ölçebileceksiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: