Anasayfa / Alışveriş / Bugün Nereye Gidelim açıkladı: Toplumsal medya turizm dalını nasıl etkiliyor?

Bugün Nereye Gidelim açıkladı: Toplumsal medya turizm dalını nasıl etkiliyor?

Toplumsal medya hayatımızın vazgeçilmez bir kesimi. Günümüzde toplumsallaşma, irtibat kurma ve hatta anılarımızı saklama üzere pek çok şey için kullanılıyor. Fakat bu durum, hayatın bir çok alanına tesir ediyor. Etkilenen iş alanlarından başında ise cümbüş ve turizm üzere bölümler geliyor.

Tatil planlarını toplumsal medyaya nazaran yapan insan sayısı her geçen gün artıyor. Paylaşılan gönderiler, gidilecek yerleri ve hatta konaklama hallerini belirliyor. Hususla ilgili tespitlerini ve araştırmalarını paylaşan Bugün Nereye Gidelim kurucusu İlker Kulaksız, çarpıcı ayrıntılar paylaşıyor.

Bugün Nereye Gidelim kurucusu İlker Kulaksız: Beşerler tatil kararını toplumsal medyaya nazaran veriyor!

Bugün Nereye Gidelim seyahat acentası kurucusu İlker Kulaksız, 1.5 milyona yakın takipçilerinin olduğu sayfaları özelinde turizm bölümü ve toplumsal medya kullanımı ortasında kontağa dikkat çeken kıymetli değerlendirmeler yaptı. Beşerler tatil kararını toplumsal medyaya nazaran veriyor kulaksız, şu sözlere yer verdi:

Beşerler artık tatile gitmek için bir karar alacakları vakit hem müşteri yorumlarına bakıyorlar hem de gitmek istedikleri yerle ilgili olarak Instagram’da araştırmalar yaparak kullanıcı gönderilerini takip ediyorlar ve günün sonunda tatil yeri seçme motivasyonları önemli manada etkileniyor.

Bugün Nereye Gidelim datalarına incelediğimizde de bunu görebiliyoruz. Villa, Bungalov üzere satışlarımız arttığında kesinlikle sayfamızda keşfette çok izlenen bir görüntü yada binlerce beğeni almış bir fotoğraf serisi görüyoruz. Bu sene trend olan villa kiralama yeniden toplumsal medyanın tesiri ile geçtiğimiz yıla nazaran yüzde 40 büyüme hacmine ulaştı.

Bu açıklamalar, toplumsal medyanın kullanıcılar üzerindeki tesirini bir kere daha gözler önüne serdi. Kelam konusu durumun farkında olan pek çok şirket ise klasik medya kanallarını bırakarak reklamlar üzerinden paylaşım yapmaya başladı. Bu nedenle kullanıcıların dikkatli olmasında yarar var.

Pekala siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce toplumsal medya tatillerimizi Bugün Nereye Gidelim araştırmasındaki kadar etkiliyor mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.