Anasayfa / Alışveriş / Art Sokaklar’ın İstek Baba’sı toplumsal medyayı salladı!

Art Sokaklar’ın İstek Baba’sı toplumsal medyayı salladı!

16 yıldır aralıksız devam ederek Türk televizyon tarihinin en uzun ömürlü dizisi olan Art Sokaklar, İstek Baba sevenlerini yasa boğdu. Birinci kısımdan beri dizide kesintisiz oynayan 79 yaşındaki ünlü aktör Zafer Ergin’in canlandırdığı İstek Soylu karakteri, bu akşam ekrana gelen 610. kısımda vuruldu.

Kurtlar Vadisi dizisinde Mehmet Karahanlı karakterine hayat veren Zafer Ergin, oyunculuk mesleğine 16 yıldır Art Sokaklar’da İstek Baba olarak devam ediyor. Senaryo icabı İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş özel grubunun başında olan İstek Soylu, dizinin evvelki kısımlarında de rol gereği vefat tehlikesi geçirdi. Lakin Reşat Hoca her seferinde Soylu’yu kurtardı.

İstek Baba artık Arka Sokaklar dizisinde olmayacak mı?

Bugün toplumsal medyanın gündemine bomba üzere düşen o sahne Twitter’da trendler listesinin başına yerleşti. 610 kısım boyunca istikrarlı bir biçimde rolüne devam eden İstek Baba, Art Sokaklar dizisinde konutunun önünde vuruldu. Lakin karakterin ölüp ölmediği ve Zafer Ergin’in diziden ayrılıp ayrılmadığı şimdi kesinleşmedi.

Tüm Türkiye’nin merak ettiği o mevzu; “Zafer Ergin diziden çıkacak mı?” sorusunun karşılığının gelecek kısımlarda katılaşacağı söyleniyor. Lakin kestirimler, İstek Baba’nın diziye devam etmeyeceği; etse bile artık arka planda kalacağı yani eskisi üzere müdür olarak grupta yer almayacağı istikametinde.

Zafer Ergin, Art Sokaklar’dan evvel Kurtlar Vadisi’nde canlandırdığı Mehmet Karahanlı karakteriyle beğeni kazandı. Ortadan yıllar geçmesine karşın devrin izleyicileri Ergin’i hala Karahanlı karakteriyle özdeşleştiriyor.

Ali (Alp Korkmaz) da vurularak öldü

Art Sokaklar’da bu dönem adeta yaprak dökümü meydana geldi. 15 dönem boyunca devam eden Ali karakteri vurularak öldü. Karakteri canlandıran Alp Korkmaz diziden çıktı. Öte yandan izleyiciler, Korkmaz’a hak ettiği formda veda edilmediğini öne sürerek dizi idaresine reaksiyon gösterdi. Ayrıyeten Zeliş (Yüsra Geyik) ve Tekin (Onur Bay) da Art Sokaklar’a veda etti.

İstek Baba’nın vurulmasına toplumsal medyadan reaksiyonlar

https://twitter.com/Birbeyfendddi/status/1482059657459941378

https://twitter.com/Mahmut3835/status/1482057633557319693

https://twitter.com/Birbeyfendddi/status/1482047199932526593

https://twitter.com/Sakinolesraaa/status/1482057293315420166

https://twitter.com/farukbastug/status/1482058660817903619


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: