Anasayfa / Alışveriş / Alışveriş tutkunlarına Twitter’dan yeni özellik!

Alışveriş tutkunlarına Twitter’dan yeni özellik!

Son periyotta toplumsal medya, birçok kişi için artık büyük paralar kazanılabilecekleri meslek halini aldı. Kullanıcılar reklamlarından, büyük firma ve şirketler ise eserlerinin tanıtım ve satışından önemli gelir elde ediyorlar. Birçok uygulama e-ticaret dalına değer verirken Twitter, öteki mecralara nazaran bu mevzuda geri planda duruyordu.

Twitter, uzun yıllar para kazanma gayesi gütmeyen içerik üreticilerinin, çoğunlukla cümbüş hedefli yazdığı tweet’lerle popülerliğini üst düzeylerde tutuyordu. Şirket, son devirde iş siyasetinde değişikliklere giderek kullanıcıların para kazanabileceği bir alan yaratmaya çalışıyor.

Twitter canlı yayınlarında artık alışveriş yapılabilecek

Son devirde yaptığı yeniliklerde isminden kelam ettiren Twitter, yeni bir uygulamayı hayata sokuyor. Artık kullanıcılar, bir yayını izlerken tıpkı anda alışveriş yapabilecekler. Yeni canlı yayın alışveriş özelliği 28 Kasım’da Walmart‘ın Jason Derulo ile Siber Hafta temalı bir canlı yayına konut sahipliği yapmasıyla tanıtılacak.

Twitter yeni özelliğini duyurduğu açıklamasında şu cümlelere yer verdi;

Twitter’da canlı yayın, işletmelerin hayranlarıyla etkileşim kurmasına imkan sağlıyor. Bu tecrübeye alışveriş yapma imkanı eklemek, alıcı kitleleri çekmenin ve onlarla etkileşim kurmanın önünü açıyor.

Twitter, bu alanda her ne kadar öteki toplumsal medya mecralarının gerisinde kalmış olsa da yaptığı ve yapmak istediği yeniliklerle atağa geçmiş durumda. Son olarak Alışveriş Yöneticisi isimli bir özelliği üzerinde çalışmalar yürütüyor. Ayrıyeten birinci olarak Temmuz ayında duyurulan Mağaza Modülü‘nün kullanım alanını genişletmek istiyor.

Mağaza Modülü, birinci olarak Twitter’daki alışveriş potansiyelini test etmek maksadıyla kullanıma sunulmuştu. Yalnızca işletmelerin kullanabileceği özellik, profil hesaplarının bu özelliği aktifleştirmesiyle kullanıma açılıyor. Böylelikle Twitter profillerinde biyografinin altındaki alanda eserler sergilenebiliyor.

Twitter, bu alandaki yenilikleri yalnızca bunlarla hudutlu kalmadı. Şirket, geçtiğimiz ay bağış yoluyla gelir elde etmeyi sağlayan Muhteşem Takip özelliğini kullanıma sunmuştu. Ayrıyeten, Bahşiş Kutusu özelliği de hali hazırda kullanımda olan bir öbür özellik. Bitcoin dünyasını da unutmayan Twitter, tekrar geçtiğimiz ay birinci başta sırf IOS aygıtlarda kullanıma sunduğu Bitcoin ile bahşiş verme özelliğini Android aygıtlara getirerek kullanım alanını genişletmişti.

Twitter’ın son devirdeki bu ataklarını nasıl yorumluyorsunuz? Twitter bu türlü yaparak popülerliğini arttırır mı yoksa eski tadını geride mi bırakır? Lütfen fikirlerinizi bizimle paylaşınız.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: