Anasayfa / Alışveriş / Alec Baldwin, ölümlü kazanın akabinde Twitter hesabını kapattı

Alec Baldwin, ölümlü kazanın akabinde Twitter hesabını kapattı

Geçtiğimiz haftalarda Hollywood dünyasında yaşanan bir olay gündeme bomba üzere düştü. ABD’nin New Mexico eyaletinde çekilen western temalı Rust isimli sinemanın setinde trajik bir olay yaşandı. 21 Ekim’deki çekimlerde 42 yaşındaki manzara direktörü Halyna Hutchins hayatını kaybetmişti. Olayın bir numaralı zanlılarından Alec Baldwin, toplumsal medyayı terk etti.

Alec Baldwin, yansılar üzerine Twitter’dan ayrıldı

Western sineması Rust’ın setinde Alec Baldwin, sahne gereği boş olması gereken silahla imaj direktöri Halyna Hutchins‘e ateş etmişti. Vefatla sonuçlanan olayın Baldwin’in elindeki dolu silahtan kaynaklandığı argüman edildi. Mevzuya ait ABC News’e verdiği röportajın yayınlanmasının akabinde Alec Baldwin, bir milyondan fazla takipçisi olan Twitter hesabınısildi.

Baldwin, yardımcı direktör Dave Halls‘ın silahı kendisine verdiğini ve boş olduğunu söylediğini sav etti. Yardımcı direktör ise silahın dolu olduğunu bilmediği istikametinde kendini savundu. Baldwin röportajında şunları söylemişti.

O açıdan silahı nasıl tutmamı istediği konusunda yardımcı direktör beni yönlendirdi. Silahı söylediği yerde tutuyordum, bu da koltuk altının çabucak aşağısında bir yere denk gelmişti. Tetik çekilmemişti. Ben tetiği çekmedim. Mermiyi namluya verdim. ‘Bunu görebiliyor musun‘ diye sordum. Sonra horozu bıraktım ve silah patladı. Gerçek bir mermi setin yakınında bile olmaması gerekirdi. Benim saklayacak bir şeyim yok.

Lakin yaşanan olayla ilgili enteresan bir sav daha atıldı. Çekilen sahnede senaryo gereği Baldwin’in ateş etmemesi gerekiyordu. Her ne kadar kurşunun Baldwin’in silahından çıktığı sav edilse de Hollywood yıldızı silahı ateşlemediğinden emin. Yeniden ABC News’deki röportajında bahse ait şunları söylemişti:

Bunun sorumlusu kim bilmiyorum. Lakin ben değilim, biliyorum. Sorumlu olduğumu düşünseydim kendimi öldürebilirdim. İnanın bunu öylesine söylemiyorum.

Olayı araştıran Santa Fe Bölge Savcısı Mary Carmack-Altwies mevzuyla ilgili konuştu. Savcı, Baldwin’de dahil sette bulunan herkesin kuşkulu olduğunu belirtti. Mevzuyla ilgili dava devam ediyor.

Hususla ilgili fikirleriniz neler? Lütfen niyetlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşınız.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: