Anasayfa / Alışveriş / Adidas’ın yeni logosu sızdırıldı: Toplumsal medya yıkıldı

Adidas’ın yeni logosu sızdırıldı: Toplumsal medya yıkıldı

Dünyanın en büyük spor eşyası üreticilerinden biri olan Adidas, ikonik amblemini daha çağdaş hale getirmek için çalışmalara başladı. Lakin şirkete toplumsal medyadan bir sürpriz geldi: Adidas’ın yeni logosu resmi olarak duyurulmadan evvel internete sızdırıldı.

Alman üretici, yeni logosunda üç şeride eşlik eden “Adidas” sözünü çıkardı ve şeritleri, gözle görülür derecede bariz olmasa da birbirine daha yakın hale getirdi. Yeni logo, 2022 Katar Dünya Kupası forma görsellerinin ortaya çıkmasıyla ifşa edildi.

Adidas’ın yeni logosu ile ne değişti?

Adidas’ın App Store uygulamasında kullanılmaya başlanan yeni logo, spor şirketi tarafından resmi olarak duyurulmadı. Fakat Adidas, 2022’de Katar’da düzenlenecek Dünya Kupasındaki forma üretimleri de dahil olmak üzere yeni logoya geçiş yapmaya başladı.

Adidas, en büyük beş müşterisi olan Manchester United, Real Madrid Arsenal, Bayern Münih ve Juventus ile dünya çapında düzinelerce futbol ekibi için forma tasarlıyor. Ayrıyeten Beşiktaş, Ajax, Boca Juniors, Celtic ve Leicester City üzere tanınan gruplar da formalarını Adidas’tan alıyor.

Bir dağın yamacı üzere gözüken, üç şeritten oluşan mevcut Adidas amblemi birinci olarak 1991’de kullanıldı. Fakat Adidas, bu logodan evvel yonca formundaki klasik amblemiyle tanınıyordu. 1972 yılında kullanılmaya başlayan bu üç yapraklı amblem, hala bir dizi eserde yer alıyor.

Toplumsal medya kullanıcıları, 2022-23 döneminin eski amblemli son periyot olacağını düşünüyor. Fakat şirketten yeni logoyla ilgili resmi paylaşım gelmediğini de hatırlatmak lazım.

Pekala ya siz Adidas’ın yeni logosu ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: