Anasayfa / Alışveriş / 2022 yılı birinci çeyrek aşikâr oldu: İşte en çok indirilen uygulamalar!

2022 yılı birinci çeyrek aşikâr oldu: İşte en çok indirilen uygulamalar!

Taşınabilir uygulama tahlilcisi Sensor Tower, 2022 yılı birinci çeyrekte en çok indirilen ve uygulama içi para harcanan platformları açıkladı. TikTok, her zamanki üzere her iki listede de liderliğini korudu. Listelerin devamında yakından tanıdığımız en tanınan uygulamalar yer aldı. Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

2022 yılı en çok indirilen uygulamalar!

2022 yılı birinci çeyrek için en çok indirilen uygulamalarda App Store’da TikTok, Play Store’da ise Instagram oldu. Tüm bilgilerin ortalamasında ise TikTok, Instagram’a karşı galip gelerek birinciliği kaptı. Teknoloji dünyasında e-ticaretin artması kaçınılmaz oluyor bu yüzde Shopee uygulaması, Play Store’un listesine girerek ortalama listede beşinci sıraya yerleşti.

Uygulama içi en çok para harcanan uygulamalarda da tekrar tanıdık isimler yer aldı. App Store’da TikTok tekrar liderliğini korurken Play Store’da Google One uygulaması birinci oldu. İki mağazanın data ortalamasıyla da tüm uygulamalar ortasında uygulama içi en çok para harcanan platformların başına TikTok yerleşti. Platformda toplam harcanan para ise sırf birinci çeyrek için 840 milyon dolar olarak açıklandı. Veri.i tarafından açıklanan bilgilere nazaran TikTok’un ABD’deki harcamalarında birinci çeyrekte %125 artış oldu.

Geçtiğimiz günlerde Veri.ai tarafından paylaşılan bilgilere nazaran en çok kullanılan uygulamalar aşikâr oldu. Listenin başında Facebook yer alırken Messenger ve WhatsApp da çabucak gerisinden gelerek listeye yerleşti.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin en çok kullandığınız ve para harcadığınız uygulamalar hangileri? Fikirlerinizi yorum kısmında ya SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: